| Tencalec_Ulmiana_1998 a întrebat:

FUNDA! Voi merge peste o saptamana la bunici si nu stiu ce sa le iau cadou. Chiar nu am nici o idee. Cea mai stralucita idee primeste FUNDA.

7 răspunsuri:
| IoNuTz6666 a răspuns:

Borcanul cu amintiri

Un cadou asemanator cartii cu scrisori este si acesta. Ai nevoie de un borcan de dimensiuni mai mari, hartie cartonata, computer si imprimanta. Tot ce trebuie sa faci este sa imprimi pe bucati de hartie amintirile cele mai frumoase pe care le-ai trait in compania bunicilor.

Pentru a completa acest cadou, ai putea sa atasezi si fotografii din copilarie. Pentru un cadou vesel, foloseste hartii de diferite culori. Un astfel de cadou se transforma intr-un moment placut pentru intreaga familie, in momentul in care va veti aduce aminte impreuna de clipele frumoase, Inregistrari cu diferite momente importante din viata ta

Pentru ca parintii sau bunicii si-ar dori sa te vada mai des, daruieste -le momente din viata ta prin mijloace video sau foto. De exemplu, daca mergi intr-o calatorie, te poti inregistra cu o camera si in felul acesta, bunicii tai se vor bucura sa tina pasul cu tine.

Inregistrarile video pot fi o buna modalitate de a mentine legatura dintre bunici si nepoti. Realizeaza un colaj cu momente din serbarile sau boacanele copiilor tai, pune-le pe un dvd si daruieste-l bunicilor. Va fi cu siguranta un dar deosebit cu care se vor lauda tuturor.

Consideri ca bunicii nu vor reusi sa se descurce cu inregistrarile video? Atunci apeleaza la formatul audio. Roaga-i pe membrii familiei sa transmita fiecare cate un mesaj: urari de bine, poezii si cantece din partea celor mici etc. sper ca ti-am fost de ajutor

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cred ca o icoana sfintita ar fi un cadou binevenithappy
O zi frumoasa sa aihappy

| dicssi a răspuns:

Ar fi frumos o iconita si o vaza cu flori!

| Danaberciu a răspuns:

Poti sa ii faci bunicei tale un tort, sa ii cuperi un tricou, cateva flori si bunicului tau un parfum, sau ceva care sti ca ii place foarte mult! Sau poti sa le spui simplu ca ii iubesti, pentru ca toti buncii vreau sa stie ca sunt iubiti de nepotii lor! Sper ca te-am ajutat! Si vacanta placuta la bunici!

| Cătălina a răspuns:

Daca ai prin casa poze vechi cu ei, poti alege preferata si sa o inramezi, dupa care le-o daruiesti. Se vor bucura.

| tuGatita a răspuns:

O icoana, un ceas de perete, un tablou, o vaza cu flori (pentru bunica), o perna personalizata pe care sa scrie numele lor, ceva de genul Ana&Andrei ( e doar un exemplu), o candela chiar (ca doar is bunici), 2 cani din alea "pentru cel mai bun bunic/ cea mai buna bunica", o geanta bunicii si un parfum bunicului. Ai de unde alege, orice ar fi ei se vor bucura si de cea mai mica atentie. daca alegi din lista mea te rog sa imi zici ce ai ales big grin

| danielaxyz a răspuns:

O diploma pentru cei mai sexy bunici din lume