| DonMecanico a întrebat:

Funda. Vreau mare ajutor cu sfaturi primite de la toti de TPU, nu stiu ce sa ma fac, sunt un timp sensibil, prind foarte repede drag de o persoana, sunt foarte gelos. imi este greu sa am incredere intr-o pers nu stiu ce sa ma fac, am suferit mult., mai devreme m-am certat cu iubita., din cauza ca am luat-o cu chestii dc si-a facut poze cu niste prieteni de pe strada de la ea, dc le da like-uri la altii pe fb ( nu exagerat, dar da cand are chef ), eu mereu ma i'au de ea din cauza lucruriilor astora si mereu iese cearta. sad asa am fost cu toate si inainte sa fiu cu pers, mereu am impresia ca, cu ce spune m'ar mintii, as vrea gen ca pers respectiva sa fie doar pentru mine, sa-mi rasp repede la msj fb/mess/tel., sa numai vb cu niciun baiat. nu stiu dc sunt asa, habar am cum sa renunt la toate astea., am multe de pierdut stiu, am nevoie de sfaturi care sa ma faca sa ma schimb va rog sad

Răspuns Câştigător
| MeGustaTeGusta a răspuns:

WOW! am gasit insfarsit pe cineva care seamana perfect cu mine smug doar ca sunt fata. sfatul meu este sa continui fiindca acest comportament te ajuta sa o tii langa tine. dar totusi poti lua o pauza, si sa te porti nepasator si indiferent cu ea, ca sa vezi ce zice. daca nu ii convine, zii ca asa vei fi mereu daca nu se schimba. pup :*

| DonMecanico explică (pentru MeGustaTeGusta):

Acum n-am la ce sa continui ca sunt single, am spus " iubita " pentru ca am zis cum sunt in general. si gen sfaturi cum sa numai fiu asa, off greu sa-mi dau seama ca ar mai exista persoane ca mine laughing si totusi n-as vrea ca toti sa fie ca mine ca nu e de bine sad, ma ajuta sa o tin langa mine, dar eu imi pot pierde increderea in " viitoarea "., si prin gelozia mea, poate ca nici n-am cunoscut-o, si deja astept prea multe chestii, sa imi rasp repede si etc.,; o3 daca gaseam o pers leita asa cum mi-ai zis ca esti ca mine, poate asa m-ar intelege laughing, app din curiozitate imi poti spune de unde esti?

| MeGustaTeGusta a răspuns (pentru DonMecanico):

Eu? Sunt din Iasi si am 15 ani. Dar tu?

| DonMecanico explică (pentru MeGustaTeGusta):

Dap tu, eu sunt din Bucuresti, si am 17, multi inainte, distanta cam mare, oricum mersi de rasp

| MeGustaTeGusta a răspuns (pentru DonMecanico):

Si daca nu era distanta asta, se intampla ceva? Si cu placere happy

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau i-as cere iertare, si sa iti mai dea o sansa :P Dar inainte de asta, uita-te la videoclipul asta, si ai grija data viitoare;):

http://www.youtube.com/watch?v=Z7OkeS_rN4M

(P.S.: E bun vlogger-ul :P Ti-l recomand;).)

| dragutzairina a răspuns:

Buna! Pai trebuie sa incerci sa intelegi ca este ceva normal sa se mai intample sa nu vada mesajul atunci sau sa nu auda telefonul atunci.Si daca vrei sa fi sigur ar putea merge urmatoarele chesti:1)roaga pe cineva sa o spioneze 2) roaga pe cineva sa te ajute, ii pui acestei persoane o mica camera web ascunsa pe o brosa, undeva si pune-i si o casca de aceia speciala pentru a putea cominica iar aceacamera poate sa fie conectata la calculatorul, tableta...pe care sa o poti viziona si in asa fel sa o poti pe vedea pe iubita ta cum se comporta fara tine. adevarul este ca la nr 2 o sa trebuiasca sa scoti niste bani dar o sa te ajute.3) poti angaja o echipa de spionaj. Sper ca te-am ajutat!

| hondru a răspuns:

Nu iti cer sa ma crezi sau sa pui in practica ce iti spun eu. zici ca esti oglinda mea.dar eu am invatat de la fratele meu.ca sa faca femeia ce vrei tu si sa nu iti iasa din cumvat.bateo calumea. daca te iubeste va ramane cu tine. daca nu cautai alta.si te asigur eu ca una care te iubeste nu o sa te lase.

| Sოﺁℓε a răspuns (pentru hondru):

Zi-i la fratele tau sa se arunce de undeva.

| dragutzairina a răspuns (pentru hondru):

Buna dar te-ai gandit ca daca bati o femeie si aia vrea sa iti arate cum este sa fi batut si ramane cu tine, invata karate sau tehnici de autoaparare si iti da bataie? atunci ce faci? Sa bati femeia nu inseamna ca o iubesti ci ca o ti ca pe un animal de companie.Ca sa te dezveti tie iti trebuie o prietena care sa te mai bata din cand in cand sa vezi cum este. Femeia are aceleasi drepturi ca barbatul!

| DonMecanico explică (pentru dragutzairina):

Lol ce naiba e raspuns asta? tu stii sa citesti? eu n-am zis nimic de bataie, si despre mine.

| dragutzairina a răspuns (pentru DonMecanico):

Da stiu sa citesc dar daca nu ai vazut eu adresam acel mesaj lui hondru nu tie

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Baiatule problema este la tine si este una destul de grava.
tu practic iti sufosci cu gelozia partenera si prin urmare de fiecare data sfarsesti prin a ramane singur.inceaca sa-ti schimbi putin din obiceiurile astea.
e atat de usor sa ai incredere in cineva sa nu intri tot timpul la banuieli.eu sunt casatorit de 11 ani si nu stiu ce face sotia pe facebook.da chiar asa ce-ar putea sa faca?
ce inseamna like-uri? eu nu dau asa ceva niciodata. viata e atat de frumoasa cand nu esti gelos.

| vladflorea a răspuns:

Asa am fost si eu, am discutat cu ea, si m-am rezolvat, adica m-am dus in baie am inchis usa si am vorbit la figurat cu mine in oglinda!

| DonMecanico explică (pentru vladflorea):

Daca te-ai referit la vreo prostie sa stii ca n-am chef de raspunsuri d-astea;-j.;-s

| SunOfThe a răspuns:

Esti posesiv si ti-e frica sa nu o pierzi, dar daca tu chiar o iubesti... trebuie sa ai incredere in ea!