| Lelita a întrebat:

FUNDITAAA! hei dragi mei..am prieten, o relatie de un an, el mai mare ca mine, zodia fecioara un independent si arogant de-a dreptul..eu arat mai bine ca el toata lumea, toti prieteni ii spun asta..desi el e mai narcisit ca mine.Am Wathsapp si fb si intru foarte rar iar de fiecare daca cand intru imi aud reprosuri:`cu cine vorbesti?` si chesti de gen,imi reproseaza intruna ca il i-au de fraier dar chiar il iubesc si nu vorbesc cu alti uneori fac numa cum sa fie bine el sa fie fericit.uit de cuvantul meu sau de personalitatea mea ma fac placuta lui si tot nu e bine...ce sa fac? is disperata...ori e foarte gelos si nu recunoaste sau tine la mine mult( e drept ca imi spune ca ma iubeste ca ma vrea fericita,mereu) da nu imi face complimente niciodata nu m-a facut frumoasa sau draguta sau na,ma gandesc ca e asa deoarece nu vrea sa ma piarda,ori vrea sa faca pe semcheru ori, nu il inteleg, da nu e normal!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Intrebi ce sa faci? Eu zic ca este timpul sa il uiti. Un baiat trebuie sa fie manierat, politicos; sa fie amabil si sa cunoasca curtoazia. Tu de un bolovan te-ai indragostit? Cautati si tu un baiat de care sa nu iti fie rusine cand iesi cu el in lume. Aici ai si tu de invatat. Tu trebuia sa stii ce fel de baiat ti-l faci prieten. Iti spun astazi ca el nu se va schimba vreodata. Isi va lua egoismul cu el in mormant; dar ca sa-l lase vreodata nu o va face.
Iar tu, cautati anturaje bune, si nu rele; caci anturajele rele iti va strica obiceiurile bune.
Spune-i drept in fata: tinere, eu vreau un baiat educat, sa stie cum sa se poarte cu o fata -dar si cu toti oamenii-, si nu unul arogant; unul care isi iubeste parintii si fratii -pe oameni, si mai ales pe Dumnezeu.
Spune-i ca adolescenta nu este perioada de prietenie; spune-i ca prietenia daca nu are tinta casatoria, aceasta va duce la naufragiu.
Indiferent ca face pe smecherul, ori altceva, lucrul acesta tine de educatie; iar smecheria n-are nimic de-a face cu educatia, ci cu needucatia. Da, el nu cunoaste auto-educatia. El nu realizeaza ca trebuie sa tina mai mult la ceilalti decat la el insus. Si cu cat mai mult ca tu esti prietena lui si ca fata de tine trebuie sa se comporte extraordinar! Multi sunt ca el. Cei mai multi.

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu cred ca e gelos si ii e frica sa te piarda tocmai pentru ca esti foarte frumoasa si nu vrea sa te piarda. Pacat ca nu o spune ar trebui sa vorbesti serios cu el si sa lamuriti totul sa il intrebi pe el ce ne-ai intrebat pe noi.Nimeni nu stie nu stie mai bine ca el ce e in sufletul lui.

| neutrino a răspuns:

Pentru tine nu este normal, dar pentru el este.

| lovemeoana a răspuns:

Dupa faza "cu cine vorbesti" inseamna ce e gelos si ii e frica sa nu il inseli. si faza cu complimentele... poate nu vrea sa arate totul din prima... straight face

| alex71yonutz a răspuns:

Deci,acum cateva zile am avut si eu 2 prieteni intr-o situatie asemanatoare.Ea il iubea mult, el era genul de baiat golan.El punea presiune pe ea sa faca sex si altele.Acum fiind vorba despre tine, incearca sa vezi daca te iubeste cu adevarat sau nu.In ziua de azi, multi spun "te iubesc" fara a simti macar acest sentiment.Incearca sa il testezi un pic si sa iti dai seama daca el chiar te iubeste sau vrea doar sex.Si daca ti-a propus asta, gandeste-te de doua ori inainte de a face acest lucru ca dupa sa nu se desparta de tine.Si iti poti da seama daca te iubeste cand se intereseaza de tine si sanatatea ta. Daca nu o face inseamna ca nu se merita sa mai continui.Bafta

| Spintecatorul27 a răspuns:

Gelozia e partea ei din dragoste. Eu cred ca te iubeste mult si nu vrea sa te piarda, de aceea e mai grijuliu. Dar daca tu chiar simti ceva pentru el...ai grija sa nu-l pierzi.

| Pendek a răspuns:

Da, e gelos să nu te piardă dacă o să te îndrăgostești să zicem de cineva mai bun. Nu îți spune frumoasă sau drăguță ca să nu ți se înalțe orgoliul tău și să ajungi să îi spui în fiecare zi „cum arăt"? Deci e un tip serios și iubitor ce nu vrea să creeze scandal.

| Maria_Hristea_1953 a răspuns:

Gelozia are limitele ei, incearca sa-i explici ca nu trebuie sa se teama ca vei face vreun pas gresit!