| Daianadaiana45666 a întrebat:

Gemeni mei au 6 luni sotul meu mai vrea sa facem un copil dar gemeni sunt foarte mici şi eu de asta nu prea mai vreau un copil.Ce sa fac în legătură cu sotul meu în situaţia asta? Cum sa îl fac sa înţeleaga ca gemeni sunt prea mici şi ne va fi greu cu 3 copiii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca sotul vrea sa mai faceti sex, nu copii.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Pai simplu, e corpul tău și tu decizi. Ai grija sa nu te lași manipulata de el, ca te ia cu frumosul pana îți mai face un copil. Poate el nu știe ce greu e sa ai unul dar apai 3 dar tu știi mai bine asa ca fii tu înțeleaptă și ferma în decizia ta. Dacă ai zis nu, e nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Divortezi

| Fatamuntilor a răspuns:

Anunta- l ca te programezi la coafor si ca urmeaza sa stea cu copii pentru urmatoarele doua -trei ore, punandu-i la indemana cele necesare.
Apoi il intrebii daca mai vrea copii.