| Justmeandmysmile a întrebat:

Greslile care urmeaza sunt facute de TPU eu scrisesem corect textul AM ceva mai mult de spus,va rog ma puteti ajuta? O colega de-a mea vorbea cu un baiat (X)care s-a despartit de prietena lui si zicea ca vrea sa fie cu el si ei doi au complotat sa ma combine pe mine cu prietenul lui,desi nu prea eram de acord. Ma rog,am vorbit cu acel baiat pe facebook,E. si a zis sa-i pastrez lui si colegului care a fost complice la plan loc la balul bobocilor. Au ajuns inainte si ne-au pastrat doua locuri mie si colegei mele,dar apoi ea s-a decis ca vrea sa stam cu alte fete din clasa si s-a dus de rapa tot. Apoi mi-a zis ca nu-i place de el(de X),ca doar glumea ei n-au ma fost la after party la bal, asa ca am vrut sa-i dau mesaj lui E dar nu eraacebook pe f asa ca i-am dat lui X, eu nu ma distram prea tare la after ca nu beau si nu fumez, sa-l intreb daca i-a placut balul.La scurt timp m-am dus acasa si de pe la 12 pana la 1 am vorbit cu X si ma intreba daca imi place de E si i-am zis ca nu stiu,ca el a zis ca-s draguta dar ca nu-s tie daca vrea o relatie acum si mi-a zis sa-l bag eu in seama pe facebook mai des,pana atunci sa-mi gasesc pe altul. Si mi-e mila de X ca lui ii place de colega mea si ea il amageste,dar si el a zis ca nu creada ca o sa fie ceva mai mult intre ei doi. Problema e ca mi-ar placea sa fiu cu E dar el nu da primul mesaj ( mi-a zis colegul ca lui ii place sa fie bagat in seama oh go on) si pe deoparte ma inteleg bine cu X,era prma conversatie pe care am avut-o cu el si practic ne-am deschis,am spus care e situatia.I-am spus lui X ca se mira colega a de ce vorbesc cu el si ca atata timp cat n-am facut nimic cu E, n-am voie s avorbesc? si a zis ca practic eu flirtez cu el si a ras ( laughing ) si am zis ca nu, ca nici nu cred ca asa se flirteaza. Nu stiu ce sa fac, daca mai vorbesc in acelasi timp cu X o sa isi faca o parere proasta depre mine ca vorbesc si cu prietenul lui in acelasi timp.CHestia e ca eu n-am mai avut un prieten pana acum, ca eram mai grasutza la 1.61 aveam 68 d kg am slabit la 57 dar nu m-a ajutat cu nimic. AMandoi au spus ca sunt draguta. A si dupa bal l-am intrebat si pe E si pe X separat ca de ce nu ne-au pastrat locuri si au zis ca au pastrat,doar doar pentru mine si colega deci poate aveam vreo sansa daca stateam langa. Si acum nu stiu ce sa fac... Mi-e mila si de X ca nu isi da seama ca ea nu il place,dar nu pot sa-i zic pe fata mi-as trada prietena si imi place cum conversez cu el, dar initial trebuia sa fiu cu E dar el pana acum n-a dat foarte multe semne concrete si numai eu il intreb ce faci. Ma scuzati daca va par tampita, n-am mai fost intr-o situatie de genul fiindca n-am avut prieten, eu-s timida si sunt grasa si la 57 mi se pare inca. Ce sa fac? Nu vreau sa par o prefacuta ca vorbesc cu amandoi. Dar prima data cand am vorbit cu X ne-am comportat ca prieteni de o viata. Iar E nu stiu ce sa zic ca nici el nu stie ce vrea si doar eu dau mesaj.

4 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Doamne, ce aiurea ca vrei sa alegi dintre doi tipi... Adica iti plac ambii in acelasi timp? Daca iubesti pe cineva, nu il iubesti doar pentru ca ti-ar placea sa fi cu el!

| Justmeandmysmile explică (pentru iuliaiuliaiulia):

A pus cineva problema de iubire. N-am cum sa-i iubesc din moment ce ne cunoastem de curand. e o diferenta intre a place pee cineva si a iubi pe acel cineva.

| ILoveTacos a răspuns:

Daca pana acum nu ti-a vorbit chiar deloc, mie mi se pare ca E este neinteresat.Cu x ai putea lega o prietenie foarte frumoasa, dupa ce te asiguri ca relatia dintre tine si E este clara.Succes!

| adyriadry a răspuns:

E cam complicat...dar daca doar tu al bagi in seama pe E n-ai cum sa fi cu el impreuna ( e doar parerea mea ) Pentru ca el nu se interesaza deloc pentru tine mai citteste si tu o data ce ai scris si ai sa vezi nu ati zic in sens rau dar asa se intelege din ce ai scris tu;/ iar cu X eu as spune sa fiti doar prieteni pentru ca in cazul lui el iubeste suta la suta pe altcineva tie sati spune toate astea ca are increder ca te consider o prietena dar nu cred ca se poate ajunge sa fiti impreuna cred ca daca se ajunge acolo prietena ta te va ura pe moarte chiar daca nu-l place va fi geloasa crede-ma. iauo usor daca baitul(E) nu arata interese lasa-l fi doar prietena cu el nu te indragosti de el esti intre doi ie ca la vanatoarea de iepuri ai doi in fata ochilor vrei sai prinzi pe amandoi dar la urama nu ajungi la nici unu i perzi unu fuge intro parte si celalalt in tralta si aia pierdut intelgi?