| PlasMatic a întrebat:

Hai sa va explic povestea mea pe scurt. Locuind in Germania am postat un anunt pe BLABLAcar unde am cunoscut o fata care am venit pana in Germania.Pe drum am simtit ceva comun unul fata de altul, nu am rezistat tentatiei si ne-am sarutat. Ca sa nu lungesc, dupa o luna de zile am ajuns sa si locuim impreuna. Aseara dintr-o cearta fata respective a izbucnit nervos si mi-a dat o palma. Prima reactie am fost socat. Nu am reactionat violent m-am calmat la care ea si-a cerut scuze si mi-a explicat ca sufera cu nervii si ca trebuie sa ia niste pastile care o calmeaza, dar ea nu vrea sa le ia ca sa fie un om normal. Eu am sarutat-o si i-am spus ca nu este nici o problema sa uitam ce s-a intamplat.
Oare am procedat bine? Nu cred ca dragostea are legatura cu problemele personale. O sa functioneze aceasta relatie sa ajunga si mai inainte gen casnicie copii? Eu nu vreau sa o pierd niciodata, dar cum sa evit astfel de reactii din partea ei? Va multumesc din suflet daca puteti sa ma ajutati cu un sfat!

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

E foarte devreme sa te gandesti la casatorie...De fapt, e foarte devreme si ca v-ati mutat impreuna dupa o luna, dar ma rog.

In alta ordine de idei, acum ti-a dat doar o palma. In functie de cat de tare o enervezi si de natura bolii te poti astepta la si mai rau. E de apreciat totusi ca nu ai lovit-o si tu!

Ar fi mai bine pentru amandoi daca ai merge cu ea la un medic si ar lua tratamentul. Asta cu „sufera cu nervii„ poate ascunde o boala destul de grava.