| Anonimus203173 a întrebat:

Hai salut TPU, am si eu o intrebare, de ce dupa fiecare despartire intr-o relatie nu sufar absolut deloc chiar daca am iubit persoana respectiva?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„nu sufar absolut deloc chiar daca am iubit persoana respectiva?"
Daca nu suferi, e clar că nu ai iubit persoana respectivă.

| ioana748 a răspuns:

Pentru ca nu creezi atasamente.

| LisaJulie a răspuns:

Poate treci mai repede mai departe ceea ce nu este un lucru rău

| darrio2007 a răspuns (pentru LisaJulie):

In timp, va regreta trecerea asta repede.

| darrio2007 a răspuns (pentru LisaJulie):

Rectific. Ii va dăuna.

| Madaxo97 a răspuns:

Înseamnă ca nu ai iubit, doar ai tu impresia că ai iubit, când iubești e imposibil să nu suferi niciun pic, să nu se formeze puțin atașament măcar, sau obișnuință.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu merită să sufere nimeni după nimeni.

| 1onur a răspuns:

înseamnă că nu iubești cu Adevărat da cu Adevărat și nai iubit într-adevăr cu Adevărat.

| 1onur a răspuns:

Ori având prea multe relații te-ai obișnuit cu despărțirile și durere de a lăsa un om pur și simplu in urma ta fără că să-ți pese cu Adevărat și poți trece cu ușurință din relație în relație fără nici problemă și vezi relația ca pe o simplă experiență de viață și speri la o nouă relație cu următoarea persoană cu mai multe așteptări și experiențe în felul ăsta ajungi să-ți trăiești toate relațiile pe baza experienței și altor oamenii.

| IXIAlinIXI a răspuns:

Borderline disorder