| norah a întrebat:

Heeei!
Am si eu o problema... Vreau foarte mult sa fac scoala de soferi insa mama nu vrea nici sa auda de asta... zice ca e foarte periculos.
Am incercat si eu si tata sa o convingem dar nu prea am reusit.
Da-ti-mi si voi idei cum sa o conving sa ma lase... cum sa ii demonstrez ca pot sa fac scoala de soferi si ca nu e nici un pericol in asta. Cat mai urgent intrucat as vrea sa ma apuc intr-o saptamana sau doua...
Va rog muuuuult!
(as da si funtita dar nu stiu cum)

Răspuns Câştigător
| Enzo2011 a răspuns:

Pai spune-i ca nu vrei sa fi pieton si sa depinzi de mijlocurile de transport in comun si de mila soferirlor care trec pe langa tine atunci cand faci autostopul si pentru faptul ca-i poti duce tu pe ai unde vreau si cand vreau dar depinde cati ani ai daca ai 18 nu ai nevoie de acordul lor "suiet-e in masina si dai tare"

10 răspunsuri:
| Smk_3080 a răspuns:

Incearca sa te duci pe printr`o comuna sau sat si o pui pe mama pe scaunul din spate si pe tata langa tine si incepi sa conducihappy
acum depinde de tine daca sti sa conduci:X

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Ai putea in primul rand sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici ca viata depinde de deplasare, mai ales daca esti intr-un oras mare. Pe langa asta, vorbind de pericol, in timpul cursului nu ii nici-un pericol, insotitorul si totodata si instructorul are o pedala de frana pe partea dreapta in caz de accidente sau de greseli. Totul depinde de tine cat de periculos ii, desi ma gandesc ca nu doresti dupa 3 zile de carnet sa gonesti cu 200 km/hwinking...ai mai putea sa ii spui mamei tale ca ii mai sigur ca sofer decat ca si pieton, parerea mea.

| Gizăz a răspuns:

Is your father a man or a mouse? Who wares the pants in your family anyway? Tatăl tău ar trebui să-i spună(!) că faci școala de șoferi nu să ducă muncă de convingere.

| fdff a răspuns:

Roag-o frumos pe. mama ta.

| Cătălina a răspuns:

E bine daca ai un aliat alaturi, e super ca il ai pe tatal tau. Daca mama ta tot nu vrea, tatal tau te-ar putea sa te ajute, sa te finanteze si cand va vedea mama ca te pricepi( asta presupune sa te tii de treaba si sa fii atenta), se va bucura cu siguranta.

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

Pur si simplu fa scoala fara sa stie... sau incearca sa o convingi. Demonstreaza-i ca nu o sa fi un pericol pentru cei din jur dar mai ales pentru tine... sincer eu m-am apucat de scoala fara sa stie ai mei laughing i-am anuntat dupa vreo 4-5 zile laughing m-au certat un pic dar soarta thinking era visul meu de mic copil.le-a trecut dupa ce m-au vazut ca pot conduce laughing si ma rugau sa ii duc cu masina de scoala la munca etc. laughing

| norah explică:

Am 18 ani dar nu stiu deloc sa conduc...
Nu pot sa ma duc pur si simplu sa fac scoala fara sa stie mama chiar daca am 18 ani... nu are cine sa ma finanteze big grin

Oricum... Multumesc mult celor care mi-ati raspuns...
O sa incerc sa fac asa desi am facut o parte din ce mi-ati spus...

| NicuC a răspuns:

Pune parintii sa viziteze:
WWW.SCOALADESOFERICATB.RO
De ce scoala de soferi Drive School?
Aici vei gasi servicii de cea mai inalta calitate, la preturi cat mai accesibile, astfel incat cursantii sa fie foarte bine pregatiti atat teoretic, cat si practic sa poata obtine permisul de conducere usor si eficient, conducand apoi fara emotii intr-un trafic din ce in ce mai aglomerat.
Atuurile scolii de soferi Drive School sunt experienta instructorilor acumulata in decursul anilor si numarul de elevi ce au apelat cu incredere la serviciile oferite, precum si baza materiala de calitate: toate masinile sunt dotate cu aer conditionat, servodirectie si ABS, iar sala de legislatie este dotata ultramodern. Instructorii sunt atestati, profesionisti bine instruiti, iar atmosfera relaxanta te va ajuta sa invati sa conduci si sa te comporti ca un profesionist atunci cand esti la volan.

| Piticot666 a răspuns:

Salut.Puneo pe mama ta sa ia legatura cu cei de la Drive School http://www.scoaladesofericatb.ro
Cei de acolo o va informa si convinge ca permisul de conducere este ceva util in zilele noastre.

Răspuns utilizator avertizat