| emuzta2004 a întrebat:

Heei...am o întrebare mai ciudata : Am un coleg care isi bate joc de fete si de mine -((. Într-o zi i-am rupt stiloul din greseala. Trebuie să ii cumpăr altul? el si-a bătut joc de noi fetele confused

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Heei...am un raspuns la fel de ciudat: pune-ti toate bani si cumparati-i alt stilou dar cand i-l dai il previi (si pe diriginte/a) ca asta ii ultimul si daca se intampla sa i-l rupi si pe asta atunci altul nu mai vede.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

@ andraelena : "as fi"
@ GreyN: "ar fi"

| Kaℓi a răspuns:

Normal ca trebuie sa ii cumperi altul. I-ai produs un prejudiciu material.
In ce fel si-a batut joc de tine/voi?
Poti sa-ti bati si tu joc de el, si sunteti egali.
Poti?

| T0T a răspuns:

Ar fii frumos daca ai face-o.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cumpara-i colegului tau alt stilou, asa e corect!
Cat despre faptul ca isi bate joc de voi, diriginta stie?

| Doub a răspuns:

De ce i-ai rupt stiloul?

| Mayar a răspuns:

Violenta naste violenta. Daca o tii tot asa, lucrurile se vor inrautati si mai tare.

| andraelena1234567890 a răspuns:

Buna, si eu am aceeas problema cu un coleg are isi bate joc de fete si de toti colegii aproapte...
Dar eu iti dau un sfat si poti sa il iei in considerare sau poti sa il ignori cum vrei tu.
Daca se comporta nasol cu tine si iti bate joc de tine si tu iai rupt stiloul nu ii cumpara nici unul inapoi. spune-i cand isi revizuieste comportamentul cu tine atunci ii vei lua altul, dar pana atunci nu. Ca tu nu esti datoare sa ii cumperi altu daca el te jgnesti si isi bate joc de tine!
Faci cum vrei, dar eu asa as face daca as fii in locul tau!

| emuzta2004 explică:

Doub i l-am rupt din greseala. Nici eu nu îmi dau seama cum am făcut-olaughing

| emuzta2004 explică:

Da stie...i-am cumpărat un stilou nou sper sa nu isi mai bata joc. Din punctul meu de vedere, asta i-a fost învățăminte de minte.

| Ӄαϩϩὶε a răspuns:

Asa sunt baietii laughing Totusi, ar fi un gest frumos sa-i cumperi un stilou, doar ca depinde si de personalitatea lui. Ar fi posibil sa te ia la misto sau sa creada ca iti place de el.