| Laura15092002 a întrebat:

Heei TPU! Am un iubit si vrea sa ne sarutam, iar eu nu prea stiu ce sa fac. Ar ajuta un sarut pentru relatia noastr? Sa ii dau o sansa?

16 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nici sa nu te gandesti la lucrul acesta. O relatie nu se intemeieaza pe saruturi si nici nu se intretine cu asa ceva. Actul acesta se face doar intre sot si sotie.
Daca acum la inceput se crede ca relatia se intretine prin saruturi, mai tarziu se va cere mai mult.
Nu te lua nici dupa colegele si prietenele tale spunandu-ti ca ele au facut cu mult inaintea ta lucrul acesta, si nici nu te gandi ca vei pierde placerea de a te saruta cu cineva; tu pastreaza-te pentru acela care iti va fi sot. In felul acesta iti vei forma un caracter frumos. Si Dumnezeu iti va rasplati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Esti prea mica.Azi un sarut, maine vrea sex.Asa ca mai bine nu.

| Hakuouki a răspuns:

Esti cam mica. Barbie ce mai face?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hakuouki):

Sta aruncata, plina de praf pe undevalaughing

| AlexDFY a răspuns:

Daca va uitati, e unu mai sus care a pus o intrebare asemanatoare laughing, oare el e,, iubitul,,?

| mihaicelsfant a răspuns:

Ce are daca te saruti cu el? ...nu te inteleg

| Laura15092002 explică (pentru mihaicelsfant):

Pai nu prea stiu ce sa fac...sunt foarte nehotarata

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Laura15092002):

Pai in puii mei, e normal sa te saruti cu el, de aia e relatie, ideea este sa tineti totul in limita...

| LenoreVoldaren a răspuns:

Stai să înțeleg: ai un IUBIT și nu vrei să te săruți cu el? Câți ani ai?

| Laura15092002 explică (pentru LenoreVoldaren):

Cam asa ceva.13 ani, iar eu nu prea il iau pe el in serios... si devine enervant cand pune 10000 de asa-zise complimente...

| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu nu înțeleg cum îl poți tu numi "iubit" dacă nici măcar nu vrei să vă sărutați și spui că te enervează. Mai ales că dacă îți spune zilnic enșpemii de complimente îți dai seama... în locul tău i-aș trage o palmă bună și l-aș lăsa baltă.
Crede-mă că nu sunt prea bine dispusă în acest moment și începe să mă ia durerea de cap atunci când văd unele fetițe în jur de 11-13 ani arhi-umplând site-ul TPU cu tot felul de prostii și jocuri "de-a iubirea".
Înțelegeți odată fetelor că nu există iubire la vârsta jucăriilor!

| ImCalledLamă a răspuns:

Esti cam micuta pentru asta. Uite cine vorbea laughing ma rog, nu te baga asa tare in chestiile astea. Si totusi cei care sunteti mai mari, zic ca nu ar trebui sa va bateti joc de cei mici cu ce mai face Barbie si altele. Si voi ati trecut prin asta. Nu e prima intrebare la care vad raspunsuri rautacioase. Mai mult nu zic. Nu o luati in nume de rau.

| elyfel a răspuns (pentru ImCalledLamă):

Sa nu te superi pe mine dar cum crezi ca gandesc cei care au peste 16 ani cand vad de n ori intrebari de astea la copii nici de 13-14 ani.E normal sa-i ia la misto cand vezi intrebari stupide, pana la urma da acest site este pentru a ne ajuata unii pe altii cu diferite raspunsuri la diferite categorii, dar nu sa intrebe 10 oameni acelasi lucru de nenumarate ori devine enervant si deranjant pentru cei care citesc.Iti zic doar parerea mea, nu zic ca nici eu nu am trecut prin asta dar nu sunt exasperanta precum astia. laughing
Nu scriu ca sa fii ironica cu tine, sa sa te iau in deradere iti zic doar cum vedem astia mai mari situatia.Nu te supara daca am nimerit la tine sa scriu happy big grin ok

| ImCalledLamă a răspuns (pentru elyfel):

Nu ma supar. Dar si aia de peste 16 ani, nu zic de tine, in general, care pun aceeasi intrebare de 100 de ori, de exemplu e plina prima pagina de "sunt insarcinata daca nu stiu ce am facut si etc". Fiecare cu ce-l doare laughing

| LadyMm a răspuns:

Avand in vedere ca ai 13 ani, cred ca nu ar trebui sa te implici intr-o relatie acum..Ai timp si de sarutat si de alte cele. Sfatul meu : Nu intemeia o relatie pe baza saruturilor!

| Laura15092002 explică:

Wtf?! Nu.