| BlackkStarr a întrebat:

Heeii! Acum cateva luni am cunoscut un baiat este dragut si foarte amuzant. Pana la urma am fost cu el impreuna pana sa imi faca cunostinta cu un prieten care este foarte amuzant si foarte frumos. Acest amic a inceput sa stea cu mine si sa isi petreaca mult timpul cu mine. M-am atasat de el dar totusi sunt impreuna cu altcineva. Acum cateva zile vroiam sa ii spun iubitului meu ca nu mai simt nimic pentru el si ca vreau sa ramanem amici. A inteles asta si mi-a dat numarul de telefon prietenului sau cu care imi petreceam timpul, dar observ ca nu mai sta asa mult cu mine si sta cu o prietena de-a noastra care e cu 3 ani mai mare decat el. Nu stiu ce sa fac acum! Vreau niste sfaturi. DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Probabil prietenul prietenului s`a imprietenit cu tine pe motiv ca prietenul lui avea prietena (adica tu) si vroia s`o cunoasca mai bine laughing. Hai sa-i spunem fostului tau 'prieten', iar prietenului lui 'amic'. Intre prieten si amic este o relatie buna de prietenie, care, din punctul amicului de vedere nu merita stricata pentru o relatie cu o fata care nu e sigur ca va merge. Din moment ce tu l`ai lasat pe prieten pentru amic, el se gandeste ca poate`l vei lasa si pe el pentru altcineva. Intr`un fel are dreptate, pentru ca de multe ori prietenia dureaza o viata, dar o relatie amoroasa, sa-i zicem asa, nu dureaza tot timpul mult. Gandeste`te ce ar simti prietenul daca tu te`ai combina cu amicul. Ar crede ca l`ai luat drept fraier si cred ca amicul stie asta.
Anyway, ce ar trebui sa faci e sa ramai prietena cu amandoi si sa mai lasi putin timpul sa treaca, ca sa se linisteasca apele. Daca e sa fie ceva intre tine si amic, atunci va fi in curand. Sper ca ai inteles esentialul din frazele mele alambicate. laughing

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai prins atractie catre alt tip nu mai poti sa-l ti si pe fostul la cheremul tau, daca ii porti pica trebuie sa te gandesti ca l-ai pierdut si nu trebuia s-o faci.

| xBya a răspuns:

Wow, ce rapid a fost. Mersi si sper sa iasa asa cum vrei!

| Zabbyel a răspuns:

laughing grea dragostea asta happy
la tine toti ti se par "amuzanti" continua asa si o sa ramai fix cu te miri cesmug

| BlackkStarr explică (pentru Zabbyel):

Amuzanti pentru ca amandoi ma faceau sa rad ...ma simteam bine in prezenta amdurorawinking

| sweetgirl68 a răspuns:

Daca as fi in locul tau nu as mai vorbi cu el.si daca chiar tine la tine te va cauta si daca nu, inseamna ca nu ai fost nimic important pentru el. sper ca te-am ajutat!