| Anonim_1879 a întrebat:

Heey nu stiu ce sa facccrying eu am o mama mai nebuna, stricta etc. voi adolescentii ca mine stiti cum e.problema e ca.acum sunt in a 9 si mi-e greu.sunt la profil putin cam greut sh na sunt la inceput.am note bune de 10 sh 9 dar am si 6, 4, 5 de care mama nu stie...azi mi-a zis sa-mi pun notele in carnet.adica ma rog sa-i zic lu diriga. daca i le aduc maine o sa urle.si alta scuza credibila nu am. ce fac?crying

Răspuns Câştigător
| ydaa a răspuns:

Zii nootele nene sti:
esti la liceu va intelege da eu ca m-am dus la liceu economik si regret
si sunt praf rau de tot
dela medi de 10 am ajus la 6-7 si mama mia interzis totu dansuri hambal judo iesit afara sunt in casa de 2 luni si nu mai pot
numai vb cu ea de o luna pentru se repeta de fiecare data si are aceleasi scuze si argumentari aceleasi si mi s-a urcat panan gat
ma streseaza credemaa
va intelege (mama ta nai o vipera pe interes ca mama) esti la inceput
si eu nu o mai suport crede-ma deci tu ai rezista fara sa vb cumama ta o luna si cand sa vb sa iti vb in sictir si basini ieftine
si mereu sa aiba aceeasi replica: eu cand eram de varsta ta
sau ce porti pantaloni aia cu tur zici ca ai cat la cur si altele crede-ma ca sufar sa faci street dance fara pantaloni de aia si ma reprezinta si no so inteleg niciodata
bucurate ca nu ti s-a rupt filmu de tot cu mama tastraight face si la mine urla pentru orce chestie dela dc ai lasat o farfurie nespalata pana la esti o repetenta ca cu media 8 nai ce cauta la mine in casa
crede-ma e mai rau la minestraight face

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Esti o mica profitoare, ai profitat doar de notele bune si acum adevarul trebuie sa iasa la iveala. Daca faci vreo smecherie, e de rau, pentru ca odata si odata, tot va afla. Ce ma indurereaza profund, este faptul ca o faci nebuna, poate vrei sa spui mai severa.Trebuie sa afle ca profilul e greu, ca ai probleme, poate vei avea nevoie de meditatii. Fa-o sa inteleaga ca la liceu, nu mai curge cu zece ca in generala.

| Delia a răspuns:

Acuma ce poti sa faci decat sa-ti asumi faptele? Pe viitor incearca sa gasiti o solutie ca sa-ti imbunatatesti notele. Explica-i de ce ai luat notele acelea, poate te va intelege.Si inca ceva, nu e deloc frumos sa-ti faci mama "nebuna" doar pentru ca striga la tine ca nu ai luat note bune.Trebuie s-o respecti mai mult.Sau ai considera-o normala daca nu i-ar pasa ce note iei la scoala?

| Daria a răspuns:

Eu cand iau note mici ii spun ca proful s-a enervat ca l-am asteptat in galagie si ne-a dat un test fulger, la care toata clasa a luat note mici.laughing

| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti asumi responsabilitatea faptelor tale si sa-i spui situatia reala. In acelasi timp nu ar fi deloc rau daca ai incerca de acum inainte sa elimi aceste derapaje si sa inveti in mod constiincios. Tot ceea ce faci este pentru tine si nu pentru parinti. Esti singurul care are de castigat. Daca vrei sa-ti construiesti un viitor bun ar fi timpul sa treci la treaba.
Ce ai de facut? Un mic sacrificiu de 7-8 ani pentru ca urmatorii 60 sa-ti fie mai usori.
Bafta!

| Viviannnnnna a răspuns:

Zi si tu ceva de genu :pai rechinul a deschis catalogul furios la mine, venind de la o alta clasa smugsmug funda?batting eyelashesbatting eyelashes

| TheCoon a răspuns:

Stiu cum e.la mine e ceva de genul: - Mami, mamilaughingam luat 10.La care ea: Bine. ziua 2: -Mamiii...am luat 6 la mate ca e profa gay:-s -CUUM? tu pentru ce mergi la scoala? ma copile ma.etcstraight face. ideea e sa-i spui ce materii iti plac si care nu.Sa-i explici ca nu vei lua note mari la unele, pentru ca pur si simplu nu te pasioneaza, nu iti plachappyEu de exemplu sunt la profil socio-uman, stiinte sociale. e importanta romana, istoria, psihologia, engleza.Mate,fizica,chimie is asa de umplutura pentru mine.Nu voi lua niciodata 10 la astea, nici 9, nu-mi plac si gata.Mai ales la liceu, inveti pentru a deveni ceva, sa faci ceva in viitor.Normal ca vei face ce-ti place, nu? Spune-i mamei tale toate notele la timp si nu se crizeaza asa tarehappy

| raisa1993maria a răspuns:

Atata timp cat notele sunt indreptate si nu s-a ajuns in cel mai rau caz la corijenta eu zic ca nu's probleme, esti la liceu, primul an. acomodarea cu colegii, cu profesorii, cu materiile... asa e la inceput

| Maryabaii a răspuns:

Poti sa iti pui numai tu notele si inventezi acolo o semnatura...
asta daca nu vrei sa se supere.
sau pentru adevar o intrebi la inceput daca se supara pe tine... si dupa aia ii zici ca ai 4. 5. 6.

| Mist a răspuns:

Incearca sa scapi de scuze, cred ca o mama cat de nebuna ar fi ar intelege de vorba buna
Ii poti spune ca nu au fost note luate cu intentie si ca ai is note bune si profilul e greut, daca inventezi scuze o sa isi piarda complet ncrederea in tine

| ForbiddenLove a răspuns:

Pai degeaba inventezi si de aceasta data o scuza.Pana la urma tot o sa afle notele acelea chiar daca vrei sau nu big grin.Mai bine ii spui odata notele si ii promiti ca o sa inveti mai bine sa ai o medie mai buna...blahblahblah.Probabil o sa te certe putin (sti cum sunt parintii ). In orice caz...mai bine ii spui tu decat sa afle de la diriga ta laughing ca asa e mai naspa
Sper ca te-am putut ajuta!happy