| BlancaFantasma a întrebat:

Heisad a inceput scoala si eu tot n`am scapat de problema mea la buze, mereu am pielite oribile pe ele care pica si se fac altele imediat.nici nu le pot rupe ca sunt mari.Am incercat si imposibilul dar tot nu mi-a trecut.Si acum iar la scoala, nu pot sa fiu EU! am astea pe buze si mereu ma stresez din cauza asta! eu stiu ca arat bine nu sunt deloc urata, sunt slaba inalta dar cand ma vad asa innebunesc nu mai suport.Imi place de colegul de banca dar el nici nu ma baga in seama, si nici eu nu ma bag in seama cu el, n`am incredere prea mare in mine din cauza buzelor. ce sa fac? exclus sa folosesc strugurel balsam creme orice am folosit nu mi-a trecut! doar imi fac buzele mai moi pentru scurt timpsad un sfat de incurajare.

10 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

Vezi sa nu fie vorba de calciua, magneziu sau poate lichidele pe care le consumi sunt sub limita astfel umiiditatea corpului nu este la capacitatea normala.

| anka89 a răspuns:

Aceeasi problema aveam si eu si am descoperit ca e din cauza vantului asa ca folosesc zilnic am nu am nimic la buze stugurel NIVEA.seara cand te pui in pat puneti dar cat poti de mult. poti incerca chiar si iaurt dar nu din magazin de la tara daca ai pe cinevawinking

| alexandraalis a răspuns:

Incearca sa te ungi pe buze, seara cu baneocin unguent, dar sa nu fii alergica la neomicina si ai grija sa nu il inghiti
aici ai prospectul
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=842
si inca ceva sa nu iti musti buzele sau sa rupi pielitele de pe ele
succes, nu este asa de grav iti va trece, ca sa fii mai sigura mergi la medicul de familie sa iti recomande altceva decat baneocin, dar eu stiu ca baneocinul (unguent) are un spectru larg oricum poti sa mai intrebi si farmacista cand il cumperi.

| DعeutZa a răspuns:

Pff.si eu am aceeasi problemasad.nu stiu dc.dar patesc la fel si nu le suport deloc.incearca sa iti dai cat mai des cu un strugurel, balsamuri de buze ceva.pana la urma o sa treaca nu?

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Incearca sa iti dai cu miere pe buze, in fiecare zi timp de o saptamana si vezi daca are rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să laşi asta să-ţi afecteze viaţa socială şi nici să-ţi afecteze încrederea în tine.Fii încrezătoare şi conştientă de calităţile tale. Dacă ai încercat tot felul de creme şi alte chestii, atunci nu mai sta şi mergi la doctor.Trebuie să existe o cauza pentru care tu ai buzele aşa, iar acolo poţi afla. Mergi la medic şi spune-i ce se întâmplă. Baftă!

| AmanoYuno a răspuns:

Mierehappysau unt de shea naturhappypa

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Vara mea a incercat cu foarte mult ulei de masline. Si cu crema Nivea.
Incearca si tu, poate iti trece si tie asa.
Dar, cu uleiul de masline trebuie sa dai o cantitate mai multa[sa nu curga pe tine] si nu misti din buze deloc. Aplici, si lasi asa sa se usuce. Nu mai da cu limba.

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Ai grija ce mananci poate fi si de la asta
sau poate ai pus prea mult pana pe buze sau in gura si ai luat microbi, dar cel mai bine du-te la doctor