| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Am nevoie de o părere.

Eu am o prietenă apropiată care face parte dintr-un grup de prieteni format din ea, încă o fată si vreo trei băieți.

Prietena asta a mea îl place pe un băiat din acel grup. ÎL IUBEȘTE.
O să-i spunem "brunetul", fiindcă e brunet. rolling on the floor
Problema e urmatoarea: el are un caracter foarte ciudat. E distant, rece, nu îşi arată sentimentele niciodată, în ciuda faptului că e frumos-foc.
Ea mi-a zis că e foarte confuză, şi o înțeleg. Zicea că de multe ori îi dădea de înțeles că o place, fiindcă odată când ea s-a tăiat destul de rău, el a fost primul care a sărit să o ajute. A luat-o în momentul ala in brate şi la spital a dus-o. Ba chiar, cu ea nu a avut probleme niciodată, față de alte fete sau băieți cu care se mai ceartă. În schimb, îi da de înțeles şi că n-o place, fiindcă odată s-a certat cu unul dintre băieții din grupul ei si a fost foarte, foarte nervos. Băiatul celalalt care a inceput cearta a zis o prostie mare, iar ea a râs de el, nu de brunet.
Țin să menționez că pe el îl plac multe alte fete, iar el nu se uită la niciuna dintre ele. E un băiat foarte serios.
Nu e nici vorba să o placă nici pe cealaltă fata din grup, fiindcă ei doi nu se prea înțeleg, iar el chiar n-o suportă.

Voi ce credeți?
El o place pe ea?
Vreau multe răspunsuri si păreri, fiindcă chiar vreau să o ajut.
El e un băiat frumos, serios si greu de găsit. Nu e afemeiat ca alții

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate sa o placa dar sa se fi ofticat atunci ca ea a ras de el dar in acelasi timp poate fi ori un baiat foarte matur care isi face relati serioase cu fete mature care nu sunt din grupul vostru ori nu vrea prietena petru ca este timid si nu stie sa abordeze situatia.Cel mai ok ar fi sa ramana ei o data singuri sa sa incerce sa il descoase cumva

| Ryss a răspuns (pentru Freya1):

Nu cred să fie timid. Adică, pare un băiat dur, nu ştiu ce să zic.

Nu cred că preferă pe altcineva care nu e din grupul de prieteni sau altceva, fiindcă doar cu ei stă si cu nimeni altcineva.
Plus, pe prietena mea o cunoaşte de când erau mici.
Ea nu a râs de el. Cel cu care s-a certat a spus ceva prostesc, iar ea a râs de acel băiat, nu de brunet.

In plus, e foarte greu cu el.
A rămas de multe ori singur cu ea, si nu era nimic diferit. Fiindcă, cum am spus: e foarte serios şi nu îşi arată sentimentele.
El ştie să mintă foarte bine, fiindcă odată i-a scăpat dintr-o situație urâtă, şi ştie şi să nu arate foarte mult.

| untu a răspuns:

Este posibil sa fie timid!

| Ryss a răspuns (pentru untu):

Nu cred să fie timid, nu ştiu. Pare un băiat dur

| syd2 a răspuns:

Neah, n-are sanse.

| christall a răspuns:

1.Probabil l-a durut ca ea s-a comportat asa si asa stie el sa comunice sau
2. O place doar ca prietena, de aici faza cu saritul in ajutor. De iubit nu cred ca e cazul.
Daca vrea sa-l cucereasca trebuie sa fie o fata matura. Este?

| Ryss a răspuns (pentru christall):

Ea e matura.
Nu ați înțeles.
Ea a râs de celălat băiat, fiindcă a zis o mare prostie când a inceput ceartă la brunet.
El nu i-a sărit in ajutor doar pentru că ii e prietenă, fiindcă dacă cealaltă fata ar fi pățit ceva, l-ar fi durut undeva. Nu i-ar fi pasat nici dacă ar fi pățit ceva unul dintre băieți. I-ar fi zis: "Lasă, mă, că îți trece", şi cu asta basta.

Ea e o fată matură.

| christall a răspuns (pentru Ryss):

Daca e o fata matura atunci trebuie sa astepte, sa nu se grabeasca.

| Ryss a răspuns (pentru christall):

Nu se grăbește.
Ar aştepta oricât pentru el.
Ea e doar confuză

Răspuns utilizator avertizat