| Sam34s22 a întrebat:

Hei...am o problema...
Imi place mult un baiat dar nu pot sa ii spun deoarece lui ii place de o alta fata foarte mult dar nu o poate avea.
Si nu stiu ce sa fac... daca ii spun ca il plac ...gata cu prietenia noastra...Si astazi mi-a spus ca a vorbit cu acea fata....cred ca o sa fie cu ea.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Mai asteapta si tu putin, pana se lamureste si el, apoi arata-i ce-i poti tu oferi. Atentie insa, nu-i arata totul inca de la inceput!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu cat nu sa il vrea cu atat va visa la fata aia, nu vrem ceva ce e usor si ceva ce e de valoare, daca i spui poate va sta din plictiseala cu tine atat

| SkyPilot a răspuns:

Te contrazici in textul intrebarii.
Daca stii ca nu o poate avea, poti incerca sa vorbesti cu el, nu ai nimic de pierdut (dar sansele tale sunt IMENS de mici). Daca insa stii ca o sa fie cu ea, nu ai ce sa faci altceva decat sa te gandesti la alt baiat.
Cel mai bine ar fi sa ramai prietena cu el, este greu sa ai un prieten adevarat.

| UrMomIsNice a răspuns:

Majoritatea fetelor nu înțeleg ca băieții sunt mai timizi când vine vorba de fete. Dacă ești urâtă, scuze limbajul, nu o sa te vrea, dar dacă îl vezi ca se uita la tine merita sa încerci.
Adică el zice de aia pentru ca sa zicem ca e ok, dar dacă te vezi mai frumoasa ca ea, DO IT. Nu te gândi la urmare. El se mulțumește cu ea probabil pentru ca nu te are pe tine.

Și dacă nu te vrea, am doar 2 prietenewinking