| Loly a întrebat:

Hei.Am un baiat in scoala care ma place.Ma suna, vorbim pe mess si mi-a si spus ca tine la mine. El ar vrea sa fim impreuna doar ca eu nu il prea plac. L`as vedea mai mult ca pe un bun prieten decat un iubit. Ce sa fac? Sa fiu cu el desi nu il plac sau ce sa fac?[fundita si voturi tuturor :*

7 răspunsuri:
| Geo14 a răspuns:

Daca tii la el decat ca la un foarte bun prieten nu stiu. Daca pe el l-ar face fericit chestia asta, adica sa fiti impreuna, e decizia ta. Dar daca te gandesti la tine...nu prea stiu ce sa zic. Daca nu simti fluturasii aia eu te'as sfatui sa o lasi balta.Nu merita sacrificiul.Mai intai gandeste-te la tine.Deci raspusnul meu ar fi NU, o situatie asemanatoare o am si eu. E un baiat, un prieten care ma place, si evitandu-l, am facut asta spre binele lui, acum e suparat foc pe mine si mi-a spus ca ma uraste tocmai pentru ca l-am lasat sa-si faca iluzii desarte.Bafta in dragoste.
Sa fii iubita.
Te puup.
Geo.

| Biaaaa a răspuns:

Mai bine ii explici ca nu iti place de el.si ca daca vrea puteti fii incontinuare buni prieteni.
daca ai accepta sa fii cu el desi tu il placi isi va da seama odata si odata.si va crede ca ti-ai batut doar joc de el.big grin

| Mocşiiiii a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa vorbesti sincer cu el si sa ii spui ca tu nu il vezi mai mult ca pe un bun prieten (va trebui sa fi foarte blanda cu el ca sa nu sufere si sa nu va distrugeti prietenie), dar asta sa nu faci pana cand nu esti sigura ca tu nu simti nimic pentru el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la felsad
mi-a spus ca ma place, dar mie nu imi placea de el
peste aproximatin jumatate de an, (adica acum) mie imi place de el, doar ca e prea tarziusad

| uǝʞɔıp a răspuns:

Vreau o funda(stiu ca nu are legatura cu intrebarea dar nu am mai primit una de mult...alinami tu suferinta laughing )

| lady_1936 a răspuns:

Pai.imprieteneste-te cu el. vorbiti unul cu altul.pe parcurs o sa iti dai seama...nu trebuie neaparat sa ai acei "fluturasi in stomac" atunci cand esti cu cineva...mai degraba ar trebui sa ai cu cine discuta, sa aveti incredere unul in altul.etcwinking happy

| mada_6124 a răspuns:

Pai...nu "prea" il placi?
incearca sa nu mai vb o perioada cu el (o zi -2), iar daca realizazi ca ti-a lipsit e posibil ss iti plac.
nu merita ss ii frangi inima, mai ales daca tu zici ca il vezi ca pe un prieten "bun".
sper sa te ajute. desi cred ca ar trebui sa vb cu el si sa lamuriti problema