| xXCupcakeXx_5383 a întrebat:

>Hei!^^:...Am un prieten pe care cred ca il iubesc, dar ma cam plictiseste si face faze aiurite, stupide si naspa, gen ma musca de fata, sau ma linge pe fata, sau ma atinge in anumite zone pe care as vrea sa le evite. Desi eu ii spun sa nu o faca si nici prietenele mele, imi zice ca nu ma deranjeazastraight face. As vrea sa ma despart de el, dar vreau sa o fac fara sa il ranesc pentru ca stiu ca el tine la mine. Idei please!puppy dog eyes
Funda!=D

Răspuns Câştigător
| Change a răspuns:

Fi sincera! Pur si simplu spune-i cum te simti cand el face aceste gesturi.esti sigura ca il iubesti?(te intreb asta pentru ca tu insati ai spus "cred ca il iubesc" dar nu esti sigura). Anyway. Vrei sa ii spui dar sa nu il ranesti...Iti dau un exemplu si iti vei da seama: ii spui unui baiat ca este urat "Esti urat!" suna atat de agresiv, atat de jignitor incat evident il ranesti dar poti folosi aceste cuvinte"Tu esti simpatic dar oamenii sunt diferiti, unii mai draguti altii mai putin dar asta nu inseamna ca trebuie sa se supere ca ceilalti sunt mai frumosi ci ar trebui sa se accepte si sa inteleaga faptul ca frumusetea este in ochiul privitorului" si astfel baiatul nu se mai supara desi tu ii transmiti tot informatia ca e urat.Asa trebuie sa faci si tu sa ii spui intr-o maniera mai putin agresiva sau pur si simplu ii spui "nu mai vreau sa fiu cu tine" fara nici o explicatie si ai rezolvat problema...

4 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Daca te plictiseste nu neaparat trebuie sa te desparti de el pur si simplu ii zici ce nu iti place si sa nu iti mai faca ...Comunicati mult zicetiva ce va place si ce nu.asa relatia o vei tine vie...

| Zady a răspuns:

Spune-i in felul urmator,"Imi place de tine,chiar destul de mult,dar nu mai face lucrurile astea pentru ca nu imi place,ma deranjeaza,si chiar vreau sa fiu cu tine,dar nu pot accepta chestiile astea. daca tine la tine te va asculta,daca nu vei face ce ti-am spus inseamna ca nu ti la el, si cine stie incearca sa rezolvi problemele daca il placi nu sa termini relatia, dar tu sti cel mai bine ce e in sufletul tau

| Alexxys a răspuns:

happy pe vremea mea, ehee, acum nu mult timp se incepea cu: "bai, stii..." apoi urma un flux continuu de baliverne gen cat de bine ne-am simtit, ce frumos a fost, esti incredibil de...aici poti sa umpli tu spatiile goale, iar la sfarsit urma "dar nu mai vreau sa fim impreuna" urmau o serie de mici explicati si cam asta era tot. In 2 zile ii trecea supararea

| Hanara a răspuns:

Pai in primul rand i-ai putea spune ca vrei sa ai o relatie buna cu el dar nu iti place sa faca acele chestii si daca el tot continua ii spui :"Vreau sa vorbim...Sti ne-am inteles de minune pana acum, dar nu cred ca, de la un timp, ma mai inteleg asa de bine cu tine. Continui sa faci lucruri pe care eu nu le suport si sti asta. Te rog frumos sa nu te superi, dar as vrea sa ne despartim, dar daca vrei putem ramane prieteni, nu trebuie sa ne certam la cutitewinking" eu cam asa as face daca as fi fata si as fi in locul tauthinking