| NeaguNicol1999 a întrebat:

Hei buna, am o întrebare poate pentru unii e absurta iar pentru alțoi interesantă dar, oare sunt unica care în relația mea nu s-a schimbat absolut nimic după nastere? Mă refer că fetița noastră are deja 3 lunițe de viaţă dar eu cu soțul suntem absolut la fel nimic nu e diferit între noi, sa fim mai reci unul față de altul sau cum spun multe femei ca atenția ta o sa fie mai mult pe copil. Văd atate desparțiri după o naştere pentru simplu fapt ca noi femeile ne neglijăm partenerul după naştere punând absolut toată atenția spre copil, ca femeie şi mamă ce sunt pur si simplu nu mi se pare ceva corect pentru partenerul nostru de viață... el unde ramane? Eu îmi iubesc copilul enorm, DA în momentul ăsta ea este pe primul loc în orice dar asta nu îmi dă dreptul să îmi neglijez sotul pentru ca punem scuza că vai ştii copilul, cat bebe doarme işi face siesta sau daca avem un familiar il putem lasa macar o oră sa avem timp si pentru partener, el simnte nevoie de afectiunea şi atentia noastră nu numai sexual ci şi sentimental oarecum. Dupa aud multe femei vai m-a înşelat, da păi normal şi el simte nevoia de o îmbrățişare, un sarut cand pleaca la munca, înainte de culcare un noapte bună, adica micile eforturi fac diferența iar asta nu înseamna că imi neglijez copilul (nu am spus nimic în rau e opinia mea, sunt curioasă de opiniile altora femei, mămici)

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Asa ar trebui să fie normal.Cum normal este de altfel sa va ocupați amândoi de copil pentru a avea liniște și tihna in casa.
Bravo.

| Sofer a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Nu trebuie sa va neglijați bărbați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo voua. Nu cred ca esti unica. Din ce ai spus pana acum, definiti foarte bine un cuplu si statutul de parinti, asa ar trebui sa fie mereu.

| tzionut a răspuns:

Ohoo nu ai idee cat de mult s-a schimbat. In primul rand nu mai aveti liniste, si nu veti mai avea 18 ani de acum incolo. Cand veti mai putea sa laneviti o dupa amiaza unul in bratele celuilalt fara sa va pese de nimic? Astea sunt sacrificii pe care trebuie sa le facem pentru copii nostri, pe langa timpul, banii si sanatatea noastra.