| B_2165 a întrebat:

Hei buna. De ceva vreme umblu cu un baiat este machedon, este foarte politicos(imi deschide usa sa intru prima.etc.) nu se ascunde de mine cu nimic tot ce face sau vorbeste la telefon de exemplu da pe difuzor sa aud si eu tot ce vorbeste sau de exemplu cand ne vedem sau cand vorbim la telefon imi spune tot ce sa mai intamplat cine la sunat ce a vorbit si etc. el este asa mai gagicar si cu toate fetele cu care umbla le zice "iubitele mele" chesti din astea le pune mana pe fund si etc. vreau sa spun ca el cu mine nu este deloc asa, este cum l-am prezentat mai sus de cat timp umblu cu el nici macar nu ma atins adica daca m-a luat de mana pe starda sa nu dea masina peste mine. Si intr-o seara m-a sarutat cand eram singuri apoi cand am iesit prin oras la plimbare la fel a facut si de fata cu prieteni lui. Lui nu ii plac fetele care umbla dupa bani lui, si nu vreau sa ma laud dar eu asta i-am dat de inteles am si eu bani si nu am nevoie de bani lui. Si vreau sa mai mentionez ca mi-a mai spus in aceeasi seara ca "dar vezi ca eu stau in apartament nu in vila eu nu am bani" eu i-am raspuns "poti sa stai si intr-o camera poti sa nu ai nici un bani daca te iubesc asa cum esti tu si pentru caracterul tau" vreau sa spun ca a ramas putin blocat chiar daca el de fapt sta intr-o vila si are si masini. Ajutati-ma si pe mine cu un sfat sau orice gand care va trece prin minte, poate o sa ma ajute cu ceva.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bia1Trice a răspuns:

Hello big grin Păi sincer doamna B eu cred, că el vrea să te cunoască mult mai bine. Vrea să știe dacă poate avea întredere în tine cu adevarat. Posibil să fi vorbit cu rudele sale, iar acestea i-au creat o confuzie. Fii cât poți tu de sincera si dacă îi arăți că îl iubesti cu adevarat și că nu te prefaci poate va căpăta mult mai multă încredere in tine. big grin Baftă să-mi spui cum a fost.

12 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Toti ti-au raspuns foarte bine.In general,macedonenii,sunt foarte credinciosi,foarte respectuosi, mai ales in relatiile familiare. Daca baiatul are bani, e.cam aiurea, pentru ca sigur familia o sa vrea tot o bogatasa.de-a lor. Numai cu cumintenie,sinceritate, respect si bunacuviinta, poti sa le intri pe sub piele.Bafta,pentru ca eu cred ca ai nevoie de ea, dar mai cred ca ai si sanse. daca ramai fata cuminte.Ai grija sa nu-ti pierzi capul.

| 5SOS a răspuns:

Cred ca nu iti face asa pentru ca crede ca nu iti place sau pentru ca vrea sa te cucereasca dand de seama ca este un gentelman.

| kareina a răspuns:

Sfatul meu este ca sa continui cu el pentru ca am inteles ca pe tine te respecta, fata de alte fete pe care le trateaza ca pe niste usuratice.Te respecta pentru ca tine la tine si vrea o prietenie frumoasa si sincera.Dar...atentie! Nu te multumi cu f putin doar ca sa.i arati ca tu nu esti materialista,sa il atragi in felul asta pentru ca o sa vina o vreme cand el,obisnuit ca tu nu esti pretentioasa, nu o sa.ti ofere nici macar un suc.O sa devina dupa un timp egoist, doar pentru el.Nu uita, in viata totul costa chiar si o prietenie frumoasa.Bafta!

| MasQueNada a răspuns:

Tu esti romanca? In general machedonii nu se insoara cu romance, pentru ca asa e traditia lor. Te-a dus vreodata la el acasa? Nici nu cred ca ar avea curaj sa te prezinte parintilor, nu mai zic de bunici.
Intr-adevar, mai sunt si machedoni care au renuntat la traditia asta, dar putini. Si culmea, o stiu de la un machedon, care tot asa era, educat, respectuos, avea si o stare materiala buna (nu zic ca era bogat), dar mi-a zis clar ca oricum nu poate fi ceva serios intre noi, chiar daca ma placea.

| SEBI009 a răspuns (pentru MasQueNada):

Esti constienta ca si machedoni sunt romani, e ca si cum ai spune ca nu se pot casatori moldoveanul cu ardeleanca

| tiko333 a răspuns:

Pai considera-te norocoasa. Asa ceva nu intalnesti in fiecare zi.

| ir3al a răspuns:

Buna, as vrea sa imi zici si mie, te rog, povestea voastra de dragoste big grin bine daca nu-ti cer prea mult tongue sunt curioasa pentru ca imi plac mult aromanii, cultura, muzica lor etc.Si vroiam sa stiu cum se comporta ei :d cu fetele.Astept tongue

| suntetiprosti a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa te intorci la scoala deoarece eu nu am inteles nimic din ce ai scris astfel ca nu ti pot da un sfat care sa ti vina in ajutor in afara de cel mentionat mai sus si anume du te la scoala!

| nombre a răspuns:

Hmmm...
sper ca esti sigura de ce zici.
eu il si cunosc si imi este mai greu sa ma pronunt.tongue ai grija si atat! esti inca mica si gandesti prea departe.e ok daca este asa cum zici tu.dar aparentele inseala! sper sa fie bine pentru tine si sa se poarte frumos cu tine.acum sa bedem happy bafta "b"

| cristina_5030 a răspuns:

Buna! sunt si eu mache happy si da cei care au comentat inainte mea cam au dreptate in cap nu sunt batuta in cap am prietenii mai mult romani si imi vad de treaba mea am avut relatie de 3 ani cu roman ai mei nu m.au lasat mi.au distrus relatia si... de fiecare data cand am iesit cu un machedon ca sa le fac pe plac imi provocau o scarba maxima pentru ca nu ma refer la situatia ta pentru ca nu toti sunt la fel dar majoritatea cei cu bani incearca sa te cumpere cu cadouri se fac si covor rosu daca e posibil asta pana pun mana pe tine cum s.ar zice si se cunosc familiile laughing si dupa stai in casa ca fraiera si te uiti la el cum umbla cu altele si se afiseaza si te faci de ras in fine dupa cum spuneam nu toti sunt la fel am cunoscut baieti si am multi prieteni care ar uimii pe oricine nu se compara nimeni cu ei si au si ei bani dar aceaia care sunt cu capul pe umeri pentru ca au banul muncit cei care se ridica deodata o i.au razna pentru ca asa sunt machedonii le place sa se arate cine sunt ei si cum sunt smecheria lor nu stiu cu cat te ajuta pe tine ce ti.am zis pentru ca nu stiu situatia si cata putere financiara are el acum depinde ca poti sa ai vila si s si sa fii... cu contul p 0 happy acum depinde si cat de mare ti se pare tie o avere sau o familie cu bani sfatul meu nu te uita la bani pentru ca nu iti poate da nimeni timpul pierdut si daca nu il iubesti pe baiat adica daca nu ai ajuns sa il iubesti mai bine indeparteazate

| SEBI009 a răspuns (pentru cristina_5030):

Esti constienta ca si machedoni sunt romani, e ca si cum ai spune ca nu se pot casatori moldoveanul cu ardeleanca.

| cristina_5030 a răspuns:

Si chestia asta cu da telefonul pe difuzor... si restul. sa fim sinceri daca am fi vorbit in privat ti.as spune mai multe laughing dar asa nu vreau sa vb mai mult decat trebuie tongue