| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna pieteni as vrea sa stiu ceva ce sa fac deoarece imi place de o fata si stau cu ea in acelasi bloc si suntem vizavi cu usile.Cand se intampla sa ne vedem eu o tot o evit dar si ea se c-am uita la mine.Eu tot incerc sa fac ceva dar sunt c-am timid si n-am prea mult curaj sa-i vorbesc asa ca vreau sa ma ajutati. Ce sa fac ca sa fim prieteni si savb cu ea sa ne imprietenim mai alesbig grinfunda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| BalonashCuHeliu a răspuns:

Aaa...thinking In cazul in care esti atat de timid e greu sa iti dau sfaturi gen:"Vorbeste cu ea","Cere'i id'ul/nr de telefon",Tot ce iti pot spune e sa iti faci curaj,sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu ea, sau incearca ceva gen"Imi spui te rog cat e ceasul ca mi-am uitat telefonul" si poate o sa continue ea cu conversatia, sau daca va mai intalniti intreab'o unde merge si daca nu vrea sa te insoteasca la o plimbare...E greu de gasit solutii. Sper sa iti faci curaj si Bafta!>big grin

3 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Ar fi bine sa lasi timiditatea pentru ca pana la urma si ea e om ca tine,ar fi bine sa faci o amicitie cu ea, sa mergeti impreuna (SINGURI)la un suc, pana cand timiditatea ta se va transforma in curajul de a spune ca iti place de ea sau poate vei fi norocos ca ea sa faca primul pas.nu te ascunde ca o alta sansa nu vei mai avea. mult norocwinking

| Elenika a răspuns:

Fa rost de numarul ei de telefon sau de ID-ul de messenger si ii spui ceea ce simti pentru ea. happy

| Anisia13 a răspuns:

Pa ai id ei de mess? Vb cu ea pe mess...prin sms si asa poate o sa te ajute.invit-o la un suc, de ziua ei da-i un cadou, invit-o la tine:XSper ca te-am ajutat. fundatongue?batting eyelashes