| vladut94 a întrebat:

Hei,buna sunt clasa a-5-a si am luat un 4 la franceza sad pentru ca mi-am uitat tema, as avea nevoie de niste sfaturi despre cum as putea sa le spun parintilor despre nota va rog cat mai repede

dau funda!

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai zi-le dupa o saptamana, o luna. Asa fac prietenii mei. Eh, pana la urma le trece parintilor.

7 răspunsuri:
| Hugis a răspuns:

Eu le-aș spune imediat. E mai bine decât să afle de la altcineva.

| Dary2628 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa ii faci sa se simta fericita. Poti sa le spui ca ai si note bune, arata un test cu o nota buna, daca faci sporturi sa le amintesti ca ai luat o medalie, un premie... Daca nu merge nici asa singura solutie: LE PROMITI CA O SA IEI O NOTA BUNA.Dar sa inveti pentru a o lua.Bafta,pa!

| Dary2628 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa ii faci sa se simta fericiti. Poti sa le spui ca ai si note bune, arata un test cu o nota buna, daca faci sporturi sa le amintesti ca ai luat o medalie, un premiu... Daca nu merge nici asa singura solutie: LE PROMITI CA O SA IEI O NOTA BUNA.Dar sa inveti pentru a o lua.Bafta,pa!

| sarmaluta12345 a răspuns:

Nu le spui

| sarmaluta12345 a răspuns:

E cel mai simplu

| vladut94 explică (pentru sarmaluta12345):

Bine,ar fi o idee foarte buna dar trebuie sa imi semneze carnetul sad

| ArtisticLena a răspuns:

Cere-i profesoare-i sa iti mareasca nota, daca nu spune-le parintilor:am luat 10 la mate, 10 la biologie, 4 la franceza(treci prin subiect repede), 10 la muzica
Sper ca te-am ajutat, funda?