| Crist33na a întrebat:

Hei! Buna, TPU. Un sfat va rog. Locuiesc in Londra si am fost zilele trecute la o agenti imobiliara sa imi caut un apartament cu chirie...in fine la una din agentii managerul s-a oferit sa ne arate mie si prietenei mele un apartament. In fine. E un baiat super de treaba am vorbi pe drum ne-am povestit vietile unul altuia, parea foarte interesat de mine. Culmea e ca am citit si aceleasi carti (in mare parte). El este britanic, nu roman. In fine, dupa vizitarea apartamentului ne-a intrebat daca ne grabim etc...ne-am mai plimbat cu masina si apoi ne-a lasat acasa. Intre timp am discutat si de o posibila iesire in oras. Intrebarea mea este: De ce nu m-a cautat pana acum? (au trecut 2 zile).

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate si-a pierdut interesul

| SkyPilot a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar agentii imobiliari sunt unsi cu toate alifiile si ar face orice ca sa castige clientul itr-o piata foarte competitiva. Ai observat vreodata ce multi sunt?
In al doilea rand in locul tau nu as intra intr-o relatie cu unul din ei. Loialitatea si moralitatea nu sunt punctele lor forte dupa cum nu sunt nici ale britanicilor in general. Meseria lui ii permite sa justifice orice in fata unei partenere. Ai mare grija!

| Lawliet14 a răspuns:

O sa te sune, e ocupat.

| AliGab a răspuns:

Tu de ce astepti sa te caute? Este un simplu agent imobiliar si poate nu esti/sunteti primele pe care le vrajeste ca sa ii semnati un contract. Nu mai astepta, ia intamplarea ca atare si amuza-te pe seama ei si nu mai crede oamenii interesati sa obtina ceva de la tine ca ar avea bune intentii pana cand nu dovedesc intr-adevar ca au intentii. Succes.