| Raluca_5813 a întrebat:

Hei! Ce parere aveti despre relatiile la distanta?
Funda pentru cel mai complex raspuns!happy

Răspuns Câştigător
| consilierindragoste a răspuns:

Relatile la distanta depind foarte mult la ce distanta sunteti si cat de des va puteti vedea in principiu sunt foarte puternice ca si iubirile interzise dar cu timpul daca nu va puteti vedea destul de regulat sau daca intalnirile voastre depind de alti (parinti) atunci ar putea aparea o problema, in dragoste mereu e cineva in urma noastra care vrea sa ne cucereasca inimile ca si o ispita dar depinde foarte mult de cum putem sa facem fata ispitei pana ajungem sa fim impreuna si aici intervine speranta pe care o purtam cu noi tot timpul si uite asa mai departe.important in dragoste fie ea la distanta sau nu e sa ne respectam unul celuilalt dorintele si cam asta ar fi scutul fata de ispita. sper ca m-am exprimat destul de clar. succes si numai bine, papapa

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Si eu am momentan o relatie la distanta.Ne este foarte greu, dar ne iubim si nu renuntam unul la altul. Avem planuri si o sa fim in curand impreuna.
P. S : Noi aveam 3 ani impreuna, pana cand a intervenit distanta...
Cat exista iubire, planuri si dorinta aprinsa totul e ok.

| Anca2454545 a răspuns:

Bună happy
Păi într-un fel este frumos.adică de abia aştepţi sa-l revezi, şi aştepti cu sufletul la gură să-l mai săruţi o data. Iar momentul întâlnirii e minunat :X
Orice fapt minuscul contează, chiar şi ţinutul de mână. pentru că şti că va mai trece ceva timp până-l vei atinge din nou.
Dar sub toate astea se afla dorul si suferinţa. şi de multe ori ochii care nu se văd se uita. Ajungi şi descoperi, după ceva timp, alt om decât cel de care te-ai îndrăgostit.
Pe net putem fi oricine, ne putem crea orice identitate dar într-un final ne dăm arama pe faţă.
Exista bineînţeles cazuri în care relaţia chiar a rezistat, ajungându-se la căsătorie, dar cazurile sunt reduse.

Daca ai o relatie la distanţă, fi precaută, nu şti la ce să te aştepti.
Eu am avut o astfel de relaţie si a durat 2 ani, iar la final am ajuns la concluzia că impresia pe care mi-o făcusem despre el, era total diferită de realitate.

Pa pa.

| ραтяίcία a răspuns:

Am avut si eu o relatie la distanta...
nu conteaza distanta daca exista iubiretongueiubirea sincera poate depasi orice granitewinking
aaa.inca ceva foarte important pentru a merge bine o relatie la distanta.INCREDERE si COMUNICARE

| dyaaaa a răspuns:

Daca cele 2 persoane se iubesc si pastreaza mereu legatura este perfect.In dragoste nu mai conteaza nimic decat ca cele 2 persoane sa se iubeasca.
In orice caz relatiile la distanta sunt mai greu de tinut...
big grinbig grinbig grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea din relatile la distanta nu poate fi descrisa in cuvinte.Am avut 3 relatii la distanta: Focsani-Bacau, Focsani-Galati, Focsani-Constanta. Reintalnirile sunt pline de emotie iar clipele petrecute impreuna sunt superbe, ne apreiem f tare. Din pacate acum sunt singur pentru ca cele 3 fete nu au avut increderea pe care am avut-o eu in ele.Concluzia: E superb sa ai relatie adevarata la distanta!

| analia0103 a răspuns:

Sunt greu de intretinut

| lolipopgirl a răspuns:

Pai...relatiile la distanta racesc emotiile si trairile. eu asta vara am avut o relatie caci el era plecat pentru o saptamana in tabara, mi'era foarte dor de el si de aia spun ca mai bine ar fi sa ai o relatie cu cineva care este langa tine dar nici o relatie cu cineva de langa tine nu aduce prea multe bucurii. adica acea persoana te poate rani. sper ca ti'am fost de ajutor. happy