| nuconteazacummacheama123 a întrebat:

Hei! Deci. vreau sa stiu daca un baiat ma place. dar nu stiu cum. Azi am iesit cu gasca si eu mergeam mai in spate cu cea mai buna prietena si el vine langa mine si vorbeam si ceilalti din fata : Unde ai disparut X, langa fete mai nebunule laughing) si o plecat in fata, sau. am o bratara la mana din cauciuc mai larga si tot asa, vine langa mine si se prinde de bratara si zice : gata, nu-ti dau drumul, presupun ca voia sa ma ia de mana sau ceva, nu stiuuu, si tot imi zambeste si ma face,,nesimtita" bine, in gluma, e o chestia,, de-a noastra " laughing), vai, la scoala, il surprindeam cum se uita la mine laughing) si chestii, si nu stiu. in vacanta de la Craciun i-am zis ca il plac si el mi-a zis ca ma place, dar cand l-am intrebat daca ar vrea o iubita a zis nu stiu, si m-o derutat si acum. nu stiu, bai, voi ce ziceti? laughing)) plssss

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Verdictul meu este ca ii place de tine. Dar poate ca te vede si ca pe o prietena avand in vedere ca glumiti mult si va simtiti bine impreuna. Si poate ca nu stie ce sa faca, daca sa incerce o relatie sau sa ramana amic cu tine. Eu zic sa mai flirtati pentru o perioada. Si sa te gandesti si tu ce vrei. Daca esti sigura ca vrei sa fie iubitul tau poti incerca sa fii mai serioasa la un moment dat si sa vezi ce reactie are el daca te vede decisa sa te "combini" cu el

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Depinde ce varsta aveti... daca vine BAC-ul sau vreun examen important atunci s-ar putea sa nu vrea sa aiba o prietena ca sa nu-l distraga.

Daca nu vine niciun examen si se comporta asa atunci nu stiu sigur ce sa spun... probabil ca te place dar te vede mai mult ca pe o BFF?

Nu stiam ca exista friendzone si pentru fete, sorry!

Vorbeste cu el, stai pe langa el si poate ca o sa faca primul pas.
Consider ca tu ai facut mai mult decat suficient.
Succes!