| Frumystefy a întrebat:

Hei e urgent! Sora mea are 17 ani si a intr-o depresie dupa despartire si nu vorbeste decat cu mine si cu mama... vreau sa o ajut, dar nu vrea sa iesim la film, de cate ori ma duc sa iau inghetata imi spune ca i-a trecut... chiar nu stiu ce sa fac sa ii treaca.
Please halp me! Dau funda

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ii va trece cu timpul. In astfel de situatii nu ai ce sa faci, decat sa lasi sa treaca de la sine. Poti eventual sa incerci sa fii mai atenta cu ea, daca iti iei o ciocolata sa ii dai si ei, daca mananci o prajitura sa ii dai si ei. Nu ii va trece de la ele, dar macar pe moment o va face sa se simta mai bine.

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ofera surorii tale o ciocolata neagra, amaruie de genul,, KANDIA 75% cacao", este foarte buna pentru oboseala, stress si depresie! Si spune-i sa nu-si mai faca griji ca o va gasi alt baiat mult mai bun decat cel precedent! Si mai spune-i sa nu se lasa batuta si sa mearga mai departe cu curaj si sa poata infrunta totul!

| T0T a răspuns:

O să îi treacă până la urmă de la sine.

| xuNicaT a răspuns:

Foloseste skype sau mess? sau fb?/

dai id meu de skype sau mess : deep.ghoat93., e si de mess si de skype. o pot ajuta eu, si o sa isi revina

| Lawliet14 a răspuns:

Sprijin familial si psiholog. Sprijinul ala e foarte important... Probabil ca plange dupa vreun prost!

| RAY a răspuns:

Acuma e in carapacea ei las-o acolo ca va iesi sa se descarce emotional, nu i invada spatiul in acest timp