| Mara14 a întrebat:

Hei. În ce mod pot afla detalii despre părinții biologici? Știu numele lor, știu ce frați am, orașul în care n-am născut și bănuiesc și casa de copii de unde am fost luată. Cine îmi poate spune mai multe detalii? Sau unde sa întreb?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intreba parintii adoptivi, ar trebui sa-i cunoasca si au hotararea de adoptie, in care trebuie sa fie trecuta adresa lor. De asemenea te poti adresa agentiei de adoptii, au acolo dosarul de adoptie cu toate datele parintilor biologici.

| onasis1961 a răspuns:

Parintii adoptivi stiu de intentiile tele? Poate te ajuta ei!

| Mara14 explică (pentru onasis1961):

Nu și nici nu trebuie sa afle. Cum se poarta ei cu mine (precum cu un animal) așa mă voi comporta și eu cu ei.

| Felys a răspuns (pentru Mara14):

Si crezi ca parintii naturali sunt mai buni, nu uita ca ei te-au abandonat complet

| Mara14 explică (pentru Felys):

A zis cineva ca sunt mai buni? Nu. Vreau doar raspunsuri la intrebari, dupa sa se duca dracu.

| Peridava a răspuns:

Pai, daca stii cine (si unde) sint, te duci direct la ei.

| Mara14 explică (pentru Peridava):

Stiu orașul nu și strada.

| MorganaM a răspuns:

Pai,cred ca ar trebui sa incerci la departamentul Arhive de la primaria orasului respectiv...