| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume Povestea suna astfel
El e un baiat timid, linistit care nu a mai avut pana in momentul de fata vreo relatie cu o fata (are 21 ani) iar ea are 17 ani si are ceva experienta fata de el.
Faza e urmatoare ei s-au mai vazut la unele "programe de biserica" dar nu au vorbit niciodata.Intr-o seara cei doi trebuie sa cante impreuna... dupa program ea incearca sa vorbeasca cu el si chiar isi da interesul. In aceea seara o conduce acasa cu masina iar data urmatoare cand se vad ii cere nr. ei de telefon ea i-l da,urmatoare zi au de cantat din nou...o conduce acasa si stau in masina o perioada si doar discuta.(A mai trecut o saptaman-doua). El ii trimite fetei mesaje incurajatoare dimineata iar ea ii raspunde. Relatia lor incepe sa para prietenoasa, el nu da semne ca ar vrea sa fie prietena lui sau e interesat intr-o relatie(nu e gay), tipa e foarte indragostita de el,ba chiar cand nu vorbeste cu ea sau sa ii trimita sms-uri e disperata, de 2 zile el nu a mai dat niciun semn de viata.Ea e disperata. In general doar ce ii trimitea smsuri gen "salut, ce mai faci?
Ce ziceti despre aceasta situatie? Care ar putea fi continuare?

Răspuns Câştigător
| vasilichi a răspuns:

El e prea timid ca sa faca ceva mai mult de atat. Crede-ma ca asta e povestea mea de viata. Cei 2 ar trebui sa se mai intalneasca si fata, care e mai curajoasa, sa inceapa prin niste pupici pe obraz sa vada cum se comporta baiatul, ca niste recompense la lucruri marunte pe care le face baiatul pentru ea. Daca reactioneaza bine atunci e clar ca si el vrea o prietenie in adevaratul sens dar nu are curajul sa spuna/faca asta. Succeswinking