| Hinatta a întrebat:

Hei! Mama a aflat azi ca am o relatie cu un baiat pe care chiar il plac si maine a zis ca vrea sa discutam... Ce ar trebui sa ii spun sau cum ar trebui sa actionez? M.ar ajuta un sfat

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Actioneaza sincer! Vorbeste deschis cu mama. Spune-i tot ce poti sa-i spui despre acel baiat. Ea iti vrea binele. Poate tu nu vezi lucrurile foarte clar pentru ca dragostea e oarba la inceput, de aceea e bine sa asculti si parerile obiective ale mamei tale.

| Nemessys a răspuns:

Depinde in ce mod ti-a zis-o.
Daca a zis ca vrea sa discutati, iti garantez eu ca trebuie sa se afle si intrebarea,, mie de ce nu mi-ai spus". Si sunt sigur ca asta o sa fie motivul pentru care este suparata pe tine. Dar e ok. Daca ar fi avut ceva impotriva cu relatia voastra, cred ca iti zicea direct ceva, nu lasa pentru maine.
Eu te sfatuiesc sa fii cat mai sincera cu ea, sa iti ceri scuze ca i-ai ascuns asta si poate in viitorul apropiat sa i-l prezinti pe acel baiat. Altceva nu prea as sti ce sa-ti mai zic. Doar daca mai ai tu alte intrebari.

| gd001 a răspuns:

Prima data vezi ce vrea sa discutati. Spune-i adevarul daca tot il stie. Si daca crezi ca iti va interzice adu-i argumente de ce il placi:. e destept. e bun la scoala. pune-l intr-o lumina buna. Si explica-i ca esti fata cuminte si e doar o relatie de moment( chiar daca pentru tine pare dragostea adevarata)