| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Hei happy.
O prietena de`a mea i`a trimis fostului meu prieten un mesaj pe messenger in care i`a zis sa vina la ziua mea [ asta doar pentru ca eu vroiam sa-l invit, dar nu i-am zis ei sa faca asta ]. Si i`a zis o tampenie... i`a zis ca l`am sunat si am vrut sa-l invit [ nu l`am sunat! ]. Eiii, si apoi m`am certat cu ea ca " de ce l`ai invitat tu la ziua mea " " de ce i`ai zis ca l`am sunat " si chestii d`astea. Dar chestia e ca am impresia ca fostul meu prieten crede ca eu i-am zis sa faca toate astea. Nu stiu cum sa-i explic ca nu eu am pus`o sa faca asta si ca eu doar vreoiam sa-l invit la ziua mea, personal, dar a iesit altceva. Nu prea cred ca a`ti inteles mare lucru, fiindca e mult de spus si e complicat. oh go on
Mentionez ca el nu o cunoaste pe " prietena " aceasta a mea.
Ma ajutati? Cum sa-i expliiiic? Eu nu am mai vorbit cu el... de muult si nu stiu cum sa incep sa-i spun.
Mersi enorm happy.

8 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Nu conteaza cat de mult este de spus si cat de complicat este. Daca ai sti sa vorbesti si sa explici normal, ar intelege oricine.
Cat despre prietena pe care o ai, ce pot sa zic, este foarte "matura"...

| PrecioussGirl a răspuns:

Ii spui ca tu ai fi vrut sa vina la ziua ta insa voiai sa ii zici tu personal. nu prin cineva. ii zici ca nu l-ai sunat si ca nu ai pus-o tu pe prietena asta a ta sa faca ce a facut. a facut ea de capul ei. daca vrea sa te creada bine daca nu nu. happy nu trebuie sa stai sa iti bati capul cu asa ceva oh go on
si eu zic sa lasi asa cum a cazut. daca el in final o vrea sa vina la ziua ta ok daca nu asta e.

| BlackR0se a răspuns:

Paiii am inteles ce ai vrut sa pui tongue
Ii spui ceva de genul :
Buna? Ce mai faci?tongue
Stii...cred ca s-au incurcat putin lucrurile in legatura cu invitatia aceea la ziua mea big grin.Am vrut sa te invit personal...dar o prietena mi-a luat.o inainte si,fara sa stiu eu, te-a invitat happy
Si aporpo, sa stii ca nu te.am sunat big grin...cred ca ti.am pierdut numarul de tell thinking
Simplu! big grin laughing

| the1answer a răspuns:

Cred ca esti destul de rusinoasa, cam ca mine. Prietena ta a incercat sa te ajute, dar dupa comportamentul ei deduc ca vroia sa se dea in spectacol, mai ales daca nu il cunoaste pe ex-ul tau.
Fostul tau iubit probabil crede ca inca il placi.
Am si eu o intrebare : daca a fost deja ziua ta, el a venit?
Daca nu sti ce sa-i spui pentru ca esti rusinoasa mai bine vorbiti pe mess sau pe facebook.
Ai putea sa ii spui :
1. ceea ce a fost este de domeniul trecutului, dar (numele prietenei tale) mi-a luat-o pe dinainte.Eu i-am zis ca vreau sa te invit si ea a actionat repede fara voia mea. Te rog sa nu crezi ca mai e ceva intre noi pentru ca sti ca nu e.

| andreepetpu a răspuns (pentru the1answer):

Stii mai answer.Gresesti.
Taare muult ...Stii de ce?

pentru ca EU sunt fata aia! angry

| LilVmp a răspuns:

Hmm,ii explici ca tu nu ai avut nici ce-a mai mica legatura cu asta, nu l-ai sunat,nu ai pus'o pe prietena ta sa faca ce a facut,nu ai avut nici cea mai vaga idee de ce a pus la cale ea,faptul ca prietena ta a facut asta a dat dovada de nesimtirehappy prin ce a facut,daca el te va crede e ok,daca nu asta e nu e el singurul, daca vrea vine daca nu asta este nu iti mai bate capul cu prostiihee hee, nu merita!

| andreepetpu a răspuns (pentru LilVmp):

Stii ce? Nu am vrut sa ii fac vreun rau...Intelegi? Eu o cunosc de 11 ani. stiu fiecare lucru prostesc despre ea.Am facut-o pentru binele ei.Nesimtirea face parte atunci cand o persoana se gandeste numai la ea.Ei, eu nu am facut asta!

| andreepetpu a răspuns:

Fataaaaaaaaaaa

Te baaaaat laughing