| patry01 a întrebat:

Am o intrebare. Intr-o zi vorbeam cu o colega pe skype si m-a suant tatal meu (parintii mei sunt divortati) si el mi-a zis sa il sterg de pe skype ca el a avut conferinta video la munca si au vazut toti ca eu eram on pe skype. Eu i-am zis ca ce, nu mai am voie sa stau pe skype din cauza asta si tot felul de lucruri pe care le-am zis la nervi.Bineinteles ca l-am sters de pe skype, si de atunci de o saptamana tata tot incearcat sa ma sune, dar eu nu i-am mai raspuns la telefon. Acum imi pare rau de ce am facut si vreau sa repar (tatal meu e genul de persoana care iti scoate ochi cu fraze de genu "Ti-ai adus aminte de mine" ) Ce sa fac ca sa iasa bine?

Răspuns Câştigător
| LovelyMan a răspuns:

Cel mai simplu este sa vorbiti la telefon si sa ai curaj sa ii ceri iertare, de preferat e sa il suni tu. Lasa orgoliul la o parte si o sa vezi ca o sa fie foarte bine.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu esti vinovata ca nu te-ai controlat si va trebui sa iti spui regretele fata de el cu varf si indesat.

| mona a răspuns:

Suna-l tu

| darrio2007 a răspuns:

Tot va trebui, candva, sa vorbesti cu el.Este tatal tau.Cu riscul de a-l auzi spunand acea vorba.Asa ca ia-ti inima in dinti si suna-l tu.Nu sa te sune el iar.

| milan9 a răspuns:

Frazele de genul "Ti-ai adus aminte de mine" happy nu ar reprezinta decat un mod jovial si chiar tandru de a exprima o suparare la fel ca cea pe care tu ai provocat-o poate prin abandonarea dialogului, prin "trantirea in nas a usii" prin faptul ca i-ai indus starea de suparare nu doar 2-3 minute ci zile intregi...
Fii multumita daca spune doar atat... Evitati pe viitor daca puteti certurile. sad

| Peaches a răspuns:

Va iesi bine mai ales pentru ca tu vrei sa repari asta.Se pare ca amandurora va pare rau:lui pentru ca te-a sunat de mai multe ori, tie pentru ca ai spus ca iti pare rau si vrei sa reparai. Eu vad doua variante:ori il suni tu prima, ori astepti sa te sune el si ii raspunzi. Si nu te enerva la intrebarile lui, ci raspunde-i calm, fara sa il jignesti. (jignirea nu sta numai in vorbe ci si in tonul folosit).
Sper ca asta te ajuta. Numai bine!
~Roxetta

| AndutzaTa a răspuns:

Cere-i scuze ca ai reactionat asa si explica-i ca nu are de ce sa-l deranjeze parerea altora despre familia lui!