| Evans08 a întrebat:

Hei TPU.
Am o relație la distanță de aproape 4 luni (facem 4 luni pe 2 februarie), iar iubitul meu tot insista că vrea nuduri dar cum nu voiam să îi dau nuduri cu mine am căutat pe net, mai precis pe Google, le-am decupat și cenzurat puțin și i le-am trimis, el zicea că "sunt " foarte frumoasă și etc și am vorbit cu el în timp ce făcea... pe pozele acelea, iar la un moment dat mi-a spus "Auzi dar tu nu cumva le iei pe astea de pe Google și mi le trimiți pentru că îți acoperi fața și etc?" Și apoi l-am convins cred că nu le-am luat de pe net, dar mi-e să nu le găsească pe Google că m-aș simți atât de penibil mai ales după ce i-am spus că eu sunt.
Și mă simt si prost pentru ce am făcut pentru că eu nu arăt nici pe departe ca cele din acele poze și nu trebuia să îl mint, dar părerea atât de mulțumit

12 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu poti sa cunosti un om in 4 luni, esti fraiera daca te lasi santajata de un baiat sa ii trimiti nuduri, nu stii ce face cu pozele alea si cine le mai vede
Un baiat care tine la tine nu ti-ar cere nuduri
Iubi asta al tau te vede buna de o tura
Incearca sa nu mai ai incredere oarba in oameni

| romeo78 a răspuns:

Problema este că trebuie să pui punct unei astfel de situații.
Iar, cei care cer nuduri unei fete sunt, de obicei, acei "lover boy", care se ocupă cu traficul de persoane.
Nu o spun eu, o spune Poliția Română.
Doi, ar trebui să îi spui că ai trimis poze de pe internet, pentru a evita probleme ulterioare.
Trei, dacă nu sunteți din aceeași localitate, doar de pe internet vă cunoașteți, oprește această relație și blochează această persoană!
Iar, în o relație serioasă, o fată, femeie se vede goală de partener doar în intimitatea locuinței, nu pe un ecran.

| Violleta2022 a răspuns:

Am un singur lucru sa-ti spun: NICIODATA. dar absolut niciodata sa nu trimiti nuduri, nimanui!
Pozele la moment de furie, pot scapa pe internet si la revedere, reputatia ta.
Gandeste-te ca sunt cazuri cu oameni politici sau persoane faimoase, acre au pierdut in vata enorm, din cauza pozelor pe care le-au facut cand erau adolescenti, fara sa gadeasca ca, in viitor vor deveni si ei oameni importanti, care vor dori sa faca o cariera.
Nu are importanta ce crede iubitul tau, poti sa-i spui si sa-i trimiti ce doresti, dar sub nici o forma o poza cu tine goala!

| Digikey a răspuns:

Nu exista relatie la distanta.
Exista insa persoane care isi bat joc de tine. Poate este un mos de 70 de ani cu f mult timp liber, sau vreun psihopat care abia asteapta sa te decupeze la propriu cu vreo foarfeca.

| Clytia a răspuns:

Spune-i că pozele sunt de de internet pentru că nu ești atât de fraieră încât să îi trimiți nuduri cu tine. După, desparte-te de el. E cea mai bună soluție! Băiatul ăla 100% nu te iubește, că altfel nu-ți cerea așa ceva. El vrea altceva de la tine... Și când va obține, te va lăsa cu prima ocazie. Nu cred că vrei să ți se întâmple asta. Pune capăt acum când nu e prea târziu!

| MihaelaDart a răspuns:

Ăla nu este iubitul tău, din moment ce nu l-ai cunoscut și un realitate. Ai mare grija că sunt atati indivizi care se dau la minore, le fac sa se îndrăgostească așa cum ești tu in acest caz de îi spui deja "am un iubit" și apoi le atrag in plasa pentru diferite acțiuni neortodoxe. Un iubit așa cum îi spui tu Niciodată nu îți va cere poze cu tine nud! Atât nici în realitate și nici virtual. Esti fraieră că încă mai vorbești cu el, ar trebui sa îl blochezi imediat! Este tipul care se folosește de tine care se incita in discuție cu tine și dorește să îi trimiți poze dezbrăcate cu tine. Ce om anormal ar face așa!? Doar un pedofil, unul care vrea sa te arate pe tot internetul cu tine și să te distrugă căci așa fac acești oameni sau sa nu ajungem mai departe oameni care te duc cu zăhărelul sa cazi in plasa lor sa te îndrăgostești de el și apoi deja pe fruntea ta scrie carne vie adică trafic de persoane vie (prostituție)!
Fetițo nu mai fi atât de naivă. Un iubit din moment ce nu îl știi în realitate, ăla nu este iubit. Relația la distanta nu mai este ca înainte, acum pericolele virtuale sunt mult mai mult întâlnite! Ai mare grijă! Încheie discuția cu acest om, din momentul ce ți-a propus astfel de poze trebuia să îl blochezi, asta nu e om întreg la cap! Un iubit adevărat îl găsești în viața reală, desprins de calculatoare și internet. Nu îți etalezi viața personală pe internet căci cu acest gen de oameni vei avea mult de suferit, apoi nici nu mai poți scăpa de ei, daca ajungi mult mai departe, vei căuta ajutor sa ii elimini din viața ta.
Nu mai vorbi cu acest "iubit" care de fapt nici nu este iubit. Sper să îți deschizi mai bine ochii la cei care te-au sfătuit pe TPU.

| Marycel a răspuns:

Nu trebuie să-i trimiți pentru că nici nu te cunoști suficient cu el de abia aveți 4 luni si daca vrea nuduri înseamnă că o să te șantajeze cu ele si după o să te amenințe că o să facă nu stiu ce chesti cu ele că apoi tu sa îi faci diferite favoruri pentru el dacă mă înțelegi, dacă vrea nuduri să vadă fete dezbrăcate spune-i ca găsește pe site -uri pentru adulți, ce încredere poți avea în el în 4 luni de abia ai incredere in one dalai în el ai grija ce faci pe viitor să nu regreți mai târziu

| EuAMG a răspuns:

Relație la distanță e că și cum ai zice că el când nu are ce f.e te caută pe tine.
Daca vrea nuduri cu tine in continuare spune că vrei și tu cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Păi simplu îi zici că n-ai încredere să trimiți cu tine la câte cazuri ai auzit de nude-uri ajunse pe net. Și ai și perfeftă dreptate să nu-i trimiți. Eu n-am de gând să trimit nimănui niciodată, mă vede pe viu, de ce să aibă și pozele?

| Fatamuntilor a răspuns:

Bine macar ca nu ai trimis poze reale!
Nu stii niciodata cine se ascunde in spalele unei persoane care iti cere asfel de lucru si in ce scop foloseste pozele!
Daca gaseste pozele pe net e fix problema lui, iar daca insista, spui ca nu esti de acord cu asta!
Nu trebuie sa simti prost, ai facut ce trebuia, tii la reputatia ta!
Oricum un asfel de om nu te merita! Eu zic sa te mai gandesti daca merita sa mergi mai departe!

| Andreeush a răspuns:

În primul rând nu trebuia să îi dai astfel de poze, indiferent dacă ești tu în acele poze sau sunt luate de altundeva.
Nu ai de unde să știi ce va face cu acele poze mai târziu.