| Iulia_4983 a întrebat:

Hei TPU.
Am si eu o 'mica' problema. De ceva timp, toate / tot ma lasa rece. E posibil ca o singura persoana sa te schimbe atat?[nu e vba de un iubit, ci de tatahappy a plecat si a luat cu el 'acel tot' din mine straight face oh go on ]. Vreau doar sa stiu... perioada asta va trece? Sper ca da. x_x!
Sfaturi ceva?frustrated

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un moment dat dupa ce suferi mult, devii imuna la unele lucruri. Uneori chestia asta dispare de la sine. Alteori ramane. Dar cred ca-ti v-a trece.:X succes! Si crede-ma tatal tau nu a luat cu el nimicwinking

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Crede-ma caci iti va fi foarte greu o perioada de timp, o luna sau poate doua dar in timp vrei nu vrei viata merge inainte, fiecare are viata lui si lucrurile se schimba si isi urmeaza cursul. Grijile de zi cu zi situatia in care traim, bucuriile si necazurile sun pe capul oamenilor si este o ocazie unica de a ne ameliora starea sufleteasca totul facand parte din normal.

| ELLSSA a răspuns:

Are sa treaca aceasta stare, numai ca trebuie sa comunici cu el...

| Kylexy a răspuns:

Va trece dar in general tati sunt mai atasati de fata decat de baiat.

| costis a răspuns:

Doar n-a plecat din cauza ta! E bine sa tii relatia, daca ai ocazia. Depinde catre ce te refugiezi, depinde foarte mult de asta viitorul tau. As recomada biserica, cititul si activitatile casnice ( daca ai bunici la tara, ar fi super sa ajuti, daca nu activitatile gospodaresti loco). Daca ai posibilitatea unui sport de echipa o sa treci mult mai usor peste astfel de momente.

| Pitic a răspuns:

Si tata a plecat acum 8 ani ...nu mai stiu nimic de el.
Si acum ma mai gandesc la e insa ma gandesc ca nu merita nici macar sa imi pese de el.
Timpul vindeca tot, acum tu nu ai ce face decatsa astepti si sa speri ca, cu trecerea timpului tevei obisnui sa traiesti fara aceea persoana

| simona_3709 a răspuns:

Sincer am patit si eu la fel. Eu cred ca starea asta se numeste dezamagire, nu stiu cat va trece dar fi sigura ca urmele vor ramane.
Adica dupa perioada asta poate vei ramane cu unele dezamagiri si poate vei trage si niste concluzii bune
Sper sa-ti dai seama ca tot ce s-a intamplat in familia ta nu trebuie sa te afecteze, ca esti pe cont propriu acum si ca ai un drum lung si drept in viata`. Ai grija in perioada asta ce prieteni iti alegi ca sa nu te alegi cu noi dezamagiri si incearca sa te mai gandesti la ce atitudine vrei sa abordezi
Numa`bine>big grin

| ChOcHoLaT3 a răspuns:

Sigu ca va ttrece dar asta depinde de tine daca vrei sa treci peste asta si daca poti sa trecy peste asta