| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, daca poate fi numita. Mai mult sunt confuz, nu stiu ce sa fac. Treaba sta cam asa : m-am indragostit TARE de tot de o fata pe care nu o cunosc de foarte mult timp ( aproximativ 2 luni ). Vorbesc in fiecare zi cu ea, si incerc sa o fac sa se simta bine in prezanta mea, dar aici intervine problema, fosta mea prietena...care vrea sa ne impacam...doar ca ultima data ne-am certat chiar tare. As putea sa o iert, deoarece inca imi place de ea, si o cunosc foarte bine ( am fost 2 ani jumatate impreuna ). Ce sa fac? Voi ce ati face in situatia aceasta? Sa ma impac cu fosta prietena, sau sa incep o "viata" noua cu cineva mai nou? Multumesc anticipat, si cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| abcxyz a răspuns:

Dupa doi ani si ceva intervine plictiseala.Noutatea te sperie putin.Ai vrea dar nu ai vrea... Priveste in urma, vezi de ce nu a mers, de ce v-ati certat. Dupa atata timp cred ca ai ajuns sa tii la prietena ta.Vezi daca se merita sau nu sa mai continuati relatia, vezi daca problemele dintre voi se pot rezolva si apoi ia o decizie.
Daca te grabesti este posibil sa nu faci cea mai buna alegere si vei suporta consecintele.

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Acuma depinde...ascultai inima!
Desi depinde si de sentimente, daca simti sentimente mai mari pentru fata noua decat pentru fosta prietena eu zic sa iti incepi o viata noua!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci tu placi o fata in timp ce esti indragostit de alta
pai daca ce spui tu e pe bune, balanta se inclina spre fata noua
... daca nu, ei bine, esti sigur ca stii ce-i aia dragoste, pentru ca daca ai fi atat de TARE indragostit de fata noua nu ai mai avea ochi pentru alta
parerea mea...

| Breake a răspuns:

Balanta nu se inclina.

Tu esti indragostit de 2 fete, nu are rost sa alergi dupa "2 iepuri" ascultati inima, si daca nu merge impacate cu fosta ta prietena daca mai esti indragostit de ea.