| Swetlly122 a întrebat:

Care e problema cu părinții mei? Sunt niste delăsării notorii. Tati bea mereu și niciodată nu îmi dă bani, dar când bea mă enervează că mami nu face mâncare bună, că nu face curat, ca sa-i arăt eu cum se face nu știu ce și chiar e enervant. Nu mai pun că intr-o seara s-au certat de mama focului tati ff rar da în mami dar in seara aceea a dat rău, pumni in cap, picioare, pumni in spinare m-am speriat enorm de mult, tremuram toată și plângeam dar tot am mai luat apărarea și s-a mai liniștit nu știu ce va face când o să plec la facultate. Tata nu e ok, am luat bacul, numai eu știu cât m-am chinuit sa-mi fac rost de bani pentru pregătire la mate, mă duceam la bunici le munceam și îmi dădeau bani, in schimb tata nu mi-a dat un sfanț și tot el e cu gura mare și se tot lauda că a dat copilul la facultate și îmi e mega sila. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Asteapta nisipurile timpului sa se asterne peste toate problemele pe care le ai si o sa vezi ca o sa fie bine. Eu am lasat timpul sa treaca peste toate problemele pe care le am avut in viata si nu le puteam rezolva si acum pot spune ca sunt mandru de mine, fara acele probleme nu eram omul care sunt astazi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, nu ai ce face.Te duci la facultate si iti iei un job si te muti, eventual o iei si pe mamica cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la facultate si in paralel iti iei si un job, e greu dar te vei descurca. in ce oras ai de gand sa mergi?

| florin926481f a răspuns:

Ce poti sa faci e sa astepti sa fi pe picioarele tale si sa iei exemplu de la el de asa nu.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Din pacate nu ai ce face, doar sa astepti sa treaca timp-ul, sa pleci la facultate.

| Ghjnn a răspuns:

Doar nu fii ca tatal tau, singurul lucru pe care il poti face