| andreyanul a întrebat:

Hei TPU cum imi pot convinge parintii sa-mi cumpere un kart cu pedale X-plore, X-treme BF-3? Costa vreo 5000 ron. Tin sa anunt ca am 10 ani jumate si banii ne cam ocolesc. Mama a spus din start nu. Dar de obicei tata daca zice ceva aia se face in familie. Insa e mai greu de convins. Mama e mai usor de convinsdar tot asculta ce zice tata. Funda + VOT PENTRU SOLUTIA CEA MAI RAPIDA SI EFICIENTA.

Răspuns Câştigător
| Ande20 a răspuns:

Spune-le ca ar face un suflet fericit, iar Dumnezeu "ii va premia".O fapta buna ar ajuta mereu.Alta varianta e sa ii rogi foarte frumos, dar sa nu exagerezi.Intreaba-i daca in copilarie cel putin odata au fost fericiti pentru ca li s-au facut daruri.Mai multe nu mai stiu deci cauta pe netlaughing)
P.S.:Nu te supara, dar e o suma cam maretongue

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Degeaba te ofuști - și să înnoate în bani părinții tăi NU ar trebui să-ți cumpere NICIODATĂ așa ceva.
50 de milioane? Bă nene, e enorm.
Felicitări părinților tăi că nu-ți cumpără!
Peste 10 ani ai să le mulțumești!

| Kremlin a răspuns (pentru kongeriket):

Cu banii ăia îmi iau o maşină reală, nu un kart pentru plimbat prin curte...

| Iulian03 a răspuns:

Pai este o suma de bani foarte foarte mare. Oricat te-ai ruga de ei nu cred ca iti va lua.Gaseste ceva mai ieftin, nu la 50 de milioane.

| sniper2998 a răspuns:

Lol, banii va ocolesc si tu vrei kart? Ce s-a intamplat cu copiii de pe vremuri cand ceream doar 1 acadea, 1 inghetata, 1 lucru dulce? Acum copiii cer kart-uri laughing la naiba, peste 10 ani copiii de 4 ani vor cere curve...

| andreyanul explică (pentru sniper2998):

Eu ti-am cerut o solutie nu sa-mi spui ce cereai cand erai mic. E un kart cu pedale. Sunt intr-un cerc vicios pentru ca noi iarna avem bani de el dar nu mi-l cumpara pentru ca cica sta degeaba pana la vara. Iar eu sunt amanat pana la vara cand nu avem bani de el.

| sniper2998 a răspuns (pentru andreyanul):

laughing Daca face asa inseamna ca nu vrea sa iti cumpere kartul...