| Cartefarasens a întrebat:

Hei TPU.-. M-am certat cu mama foarte, foarte rau *cred eu*. Totul a inceput pentru ca am vrut sa ma duc cu o prietena la dentist si sa nu ma mai duc la o singura meditatie.Acum spuneti "Invatatul este mai important". Stiu,dar stiu ca pierd eu o ora de meditatie,dar la cate nu am fost,la insistentele ei,doar ca sa ii fac pe plac straight face
Si cand am intrebat-o daca ma lasa macar o data,a inceput sa urle efectiv la mine ca de ce sa ma duc cu ea.Ea cand e calma e genul ala de mama cu, care poti discuta orice cu ea.Ba,dar cand se enerveaza, devine mama aia comunista.La un moment dat,am dat din greseala cu mana peste bratul ei,nu foarte tare, chiar ca un copil de 6 ani sau ceva de genul,si a inceput sa urle la mine si sa rupa bluza de pe mine.-. Si cand a vazut ca ma opun si continui sa ma apar,a inceput sa ia hainele din dulap, amenintandu-ma ca le taie si mai stiu eu ce.A luat si geaca.Ma pune sa ies prin oras, la 5 grade, cu geaca de primavara.Si vine tata,yaaay straight face Nu l-a chemat nimeni,doar avea chef de scandal, spunea sa ma bata mai tare.La un moment dat spune sa ma mut la bunica ca nu mai vrea sa auda de mine, sau sa plec de acasa.Si cand m-am enervat,am spus "Mai bine era un avort,nu?" si raspunde "Era o optiune,dar meh, asta e".
Nu sunt genul de fata nesimtita care cere bani din 5 in 5 minute,care face ce vrea ea,pleaca din casa fara sa spuna,ramane repetenta etc. dar nu stiu ce o apuca de obicei,vine in camera pur si simplu si incepe sa tipe la mine straight face
Sper ca ati citit tot romanul meu :c Daca ma duc la ea spune ca nu are ce discuta cu mine,sau in cel mai rau caz,incepe sa tipe.Un sfat, va rog. Funda cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Tot trebuie sa vorbesti cu ea. E cea mai buna varainta. Explica-i ca ai vrut sa faci asta doar acum- o data. Calmeaza-o. Cere-ti scuze

| D4vid a răspuns:

Gandeste-te la momentele cand este calma si vorbesti orice cu ea.Ea iti vrea doar binele.Sa ai un viitor mai bun, dar pentru asta trebuie sa inveti si sa mergi la meditatii. Discuta cu ea frumos spune ca iti pare rau pentru ca te-ai certat cu ea.E mama ta ea te hraneste, ea iti cumpara haine si tot ea te tine in scoala plus ca iti plateste meditatiile.Telefonu copilului si din astea sunt o prostie.Nu e nimic in lumea asta sa nu se poata rezolva.

| leon333 a răspuns:

Draga mea îmi pare rău să aud aceste vorbe, eu nu pot sa intervin, dar Dumnezeu sigur poate, citește biblia și Roaga-te Lui cu credință.

| Ragnarøk a răspuns (pentru leon333):

Inca nu-mi dau seama daca esti troll sau doar un credincios foarte insistent. laughing Ca te-am mai vazut si, ori esti al dracu de agasant, ori al dracu de amuzant.

| leon333 a răspuns:

Tot ce e rău vine de la cel rău (diavolul) Isus lupta pentru noi și ne iubește, dacă noi îl respingem nu avem Cum sa înțelegem iubirea Lui. Viața se poate încheia în orice clipa.