| Incredibil98407 a întrebat:

Mi-am cam mintit mama ca am o boala grava 4-5 luni ca sa scap de scoala. Acum regeret nespus de rau ce am facut si vreau sa ii spun dar mi-e fric ca ma va certa rau. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Minciuna va fi descoperită, de aceea mai bine spune-i. Cu siguranta vei suporta consecințele acțiunilor tale, ce seamănă omul aceea va și secera. Dar arata-i ca esti responsabil și ca faci ce îți spune.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mama ta te credea, trebuia sa mearga direct cu tine la spital sa-ti faca investigatii, nu sa te tina acasa, cel putin asa ar face o mama normala, care-i ingrijorata terbil de sanatatea copilului ei.

| Incredibil98407 explică (pentru Violleta2022):

Dar m-a dus la doctor si ea credea ca e o problema psihica cum spuneau si doctorii.

| minrest a răspuns (pentru Incredibil98407):

Doar nu esti asa prost incat sa mimezi o boala psihica. Asta te face sa fi bagat in categoria nebunilor toata viata. De pedeapsa iti e tie? Vezi cum faci sa scapi de diagnostic. Aproape te-ai nenorocit definitiv.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ce doctor iti pune diagnostic pe ceva inexistent? Sa fim seriosi, nu e nimeni batut in cap, poate chiar ai o problema.