| WannaKnowYOU a întrebat:

O prietena de-a mea are o problema,ei ii place de un baiat de la ea din clasa si el o place, problema e ca el nu are curaj sa ii spuna in fata eu l-am intrebat pe acel baiat si a zis ca o place dar el e mai timid.Adica,cand sunt mai multe persoane de fata el nu are tupeu nici sa ii zica buna, dar cand sunt ei singuri vorbesc nu au nici o problema.Ea m-a rugat daca pot sa o ajut si eu nu am nici o idee puteti sa-mi dati voi una? Funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
PAi, nu e greu. I-ai odata pe amandoi, sa fiti doar voi 3, si intreaba-i pe fiecare in parte daca ii place de celalat, iar apoi indruma-i tu intr-un mod direct spre a forma un cuplu daca sunt prea timizi amandoi. Chestie de genul : deci, acum ca stiti ca va placeti reciproc, ce ziceti, formati un cuplu?
Succes!

| Hash001 a răspuns (pentru Adry05):

Ca la gradinita, nup? o sa fie si mai penibila faza asa ca nu o recomand sa o faci laughing

| hopee a răspuns (pentru Adry05):

Ar fi penibil sa faca asta. ce este ea doctor love? daca se plac se pot combina singuri nu trebuie sa fie cineva acolo. sa asiste. da no infine.

6 răspunsuri:
| KM3 a răspuns:

Spune-i ca daca o place cu adevarat pe prietena ta sa nu fie asa timid, caci daca site ceva intens pentru ea va putea sa-si depaseasca timiditatea. Sper ca am fost de folos.

| ღElyaღLoveKpop a răspuns:

De ce nusi trimit un bilet sau pe mess ca asa e mai usor?

| hopee a răspuns:

Pai bun da fata ce are daca ii spune ea primul ca ii place de el. asa l-ar scuti pe baiat de acea greutate imensa de as face curaj sa ii spuna ca ii place de ea, nu o face pentru ca ii rusine ca il refuza. Daca sti sigur ca ii place de ea atunci spune-i la acea fata sa nu mai steie pe ganduri si sa ii spuna ca ii place de el. Sa ia ea initiativa.

| smokehearb a răspuns:

Faza cu timiditatea e nasola rau,,, nu cred ca va trece prea usor peste ea,, e buna ideea sa se implice cea de a treia persoana,, si eu mai faceam asta cu un prieten care era prea timid,,