| madalinamadalina222 a întrebat:

Scuzati deranjul, am o problema de vreo 2 ani de cand a plecat tatal meu. Mama mea a inceput sa aduca barbati in casa de varsta cu fratele meu 20 de ani 22... si actualul ei iubit ma bate mereu. Am sunat de foarte multe ori la politie si nu s-a rezolvat nimic. Seful de post cu mama sunt verisori. Ce pot face? Ce sa fac sa ma mut la bunica? Am16 ani si nu stiu ce sa fac. Mai am o sora mai mica si un frate mai mare, fratele ii plecat si nu il mai intereseaza de nimic. Multumesc frumos...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista protectia copilului unde fraieru ala nu are influente sau fugi pe ascuns la bunicata fara sa stie mata apoi sa te caute de-i vine acru

| Lawliet14 a răspuns:

Http://www.telefonulcopilului.ro/

E gratis si sunt cei mai buni specialisti!

Imi pare foarte rau! :( Esti o persoana buna. Trebuie sa va rupeti de acel mediu nociv.

| blAster85 a răspuns:

Ai putea lua legatura cu autoritatiile din judetul in care de afli,dupa cum spui esti dintr-un orasel/sat,ar rebui sa mergi la ai mai mari,sau sa suni la protectia copilului, nu are niciun drept idiotu ala sa te atinga cu absolut nimic, daca nu primesti ajutor cauta un loc la prieteni rude unde poti sat un timp, cauta si un centru de plasament.ce sa mai zic, sa vedem ce zice ceineva care stie mai mult.fi tare

| spaghetty a răspuns:

Du-te la bunica ta, ii explici prin ce treci macar sa stie si ea si suni la protectia copilului.

| xxRandomNamexx a răspuns:

Violenta domestica este o problema grava si foarte des intalnita in Romania. Mama ta stie de violenta fizica la care esti supusa?
Daca politia nu este o alternativa suna la protectia copilului. O poti contacta si pe bunica ta de care spuneai pentru ajutor.