| BiiAnca96 a întrebat:

Sunt clasa a9a. la inceputul anului mi-am inceput o relatie cu unul dintre noii colegi. Aceasta a durat o luna jumate. Dupa ce ne-am despartit ne-am vazut fiecare de relatiile luihee hee. Acum insa, s-au retrezit sentimentele alea >[8-] de demult. siii avem o saptamana de cand ne-am impacat. Problema e ca el e foarte timid. Cand vorbim la telefon comunicam liber, dar face-to-face e altfel. Mai ales daca sunt prietenele mele de fata straight face. Cum sa-l fac sa scape de timiditate? Help me puppy dog eyes. [Funda]

Răspuns Câştigător
| elllaa a răspuns:

O sa vina in timp, trebuie sa se obisnuiasca, nu cu tine pentru ca nu e asta problema, trebuie sa se obisnuiasca cu "voi" si asta il va ajuta sa renunte la timiditate ...iesiti in locuri publice. Daca va intalniti nu o faceti in locuri retrase sau fara lume, fa-l sa vorbeasca in public despre ce ii place pentru ca asa ii va fi cel mai usor sa comunice.Fii indrazneata pentru ca el o sa te urmeze.Bafta>big grin

3 răspunsuri:
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Timiditatea nu este un lucru de care poti scapa rapid.trebuie sa-l faci sa se simta bine si aproiel cumva de prietenele tale.Intalnitiva mai mult in grup.Cu cat mai multe iesiri cu prietenii cu atat mai bine. Timiditatea se formeaza atunci cand nu cunosti persoana respectiva.incurajeaza-l

| Lilianalili a răspuns:

Pai ti-ai dat singura raspunsul....cand sunt prietenele tale de fata. O relatie trebuie sa fie intre tine si el nu intre tu el si prietenele tale. Incercati sa va intalniti doar voi doi. A amesteca pe altii in relatie aduce mari probleme.

| evelina23112000 a răspuns (pentru Lilianalili):

Pai eu cred ca ar trebui sa discuti cu el si sa afli ce il ingrijoreaza (fudita?)