| anonim_4396 a întrebat:

Sunt într-o situaţie fără ieşire. Ieri m-am certat cu o "Prietenă" [ dacă pot să o numesc aşa ] pe Facebook, iar ea a folosit câteva cuvinte foarte urâte. Când ea a ieşit de pe Facebook eu am lăsat desktop-ul deschis şi am mers să fac un duş. Iar mama a trecut prin camera mea şi a văzut ce am vorbit eu cu "Prietena" aceea. Dar nu mi-a spus nimic. Însă dimineaţa, înainte să plec la şcoală, mi-a spus că a văzut ce a văzut. Precizez că părinţi mei sunt foarte protectori. Mereu mă ceartă la o problemă şi fac crize! Mi-a spus că o să îi spună lui tata [ care normal ca va ţipa până la lunăă ] şi a spus ca o să îmi scoată şi net-ul! Am ajuns până în acest moment şi tata nu a aflat, dar nici nu cred ca mama nu o să îi spună. Ce să fac? Nu pot să aştept să treacă problema pur şi simplu, pentru că sigur o să afle tata şi naa... Dau FUNDĂĂ pentru cine mă ajută cu adevărat!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si promite-i ca nu se va mai intampla, spune-i ca a fost o cearta trecatoare

| charleslouboutin a răspuns:

Vai de mine ce problema...cati ani ai? rolling on the floor
Pune-ti parola la calculator si cu asta basta.

| Anca1993 a răspuns (pentru charleslouboutin):

Degeaba iti pui parola la calc, daca mama sau tata iti ia un cablu de la calc.atunci cum il mai aprinzi?

| charleslouboutin a răspuns (pentru Anca1993):

Daca nu ai calculatorul tau si mai esti la varsta in care mama si tata "iti ia cablu de la calc" nu vad ce mai discutam. Bafta.

| kiduţa18 a răspuns:

Doamne, câţi ani ai? Asta-i situaţie fără scăpare?! Lol. Păi spune-i la mama ta să nu-ţi scoată netu şi trateaz-o cu indiferenţă pe acea fată şi gata. Explică-i problema mamei tale, spune-i cine a fost de vină şi gata.

| Nallen a răspuns:

Ii ceri scuze prietenei (daca i-ai vorbit urat) si ii zici mamei tale ca nu o sa se mai intample niciodata si ca o sa te impaci cu acea fata. Succeswinking Funda? big grin