| CrissNico a întrebat:

Vreau parerile voastre atat de la baieti/barbati si fete/femei!
Deci violenta conjugala... De ce un barbat isi loveste sotia desi i-a jurat iubire toata viata? Chiar nu inteleg de ce de la o cearta trebuie ca saraca femeie sa isi ia o palma sau chiar mai rau!
Sau de ce femeia nu pleaca de langa barbatul ce a lovit-o... eu una mi-as face bagajelul frumos si as pleca, sau chiar mai bine ii l-as face lui!
Deci vreau pareri serioase, si nu imi sariti in cap ca de ce am pus intrebarea asta, vreau sa aud parerile oamenilor doar atat, nu intentionez nimic altceva!

Răspuns Câştigător
| MymyMihaela a răspuns:

Pai, de obicei certurile dintre adulti pornesc de la bani, treburile caznice si nu numai, servici sau fameia ori barbatul s-a imbatat si are chef de cearta. Daca e un barbat cu care nu te poti pune nu poti sa ii faci bagajul si uneori nu te lasa sa pleci. Femeile in cea mai mare parte sunt cele batute si jignite si dupa parerea barbatilor ele sunt si cele vinovate. De multe ori femeia nu isi poate parasi sotul, deoarece ceva ii leaga, cel mai des sunt copii. Spun asta din experienta parintilor mei, nu ma intelege gresit, s-au despartit...

| CrissNico explică (pentru MymyMihaela):

Stai linistita :* eu doar am ceruri pareri, imi pare rau de parintii tai sad

| MymyMihaela a răspuns (pentru CrissNico):

Prefer sa stau asa, decat sa o vad pe mama plangand toata ziua. :'(

| CrissNico explică (pentru MymyMihaela):

Da, inteleg.

| CrissNico explică (pentru MymyMihaela):

Ti-am dat funda MymyMihaela:*

| MymyMihaela a răspuns (pentru CrissNico):

Multumesc! :3

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alea nu-s in stare sa se descurce fara ei, un salariu mic mai putine capricii si o viata mai dura ar indura

| CrissNico explică (pentru mgtow):

Crezi ca o femeie nu e capabila sa se intretina? ( depinde acum si de ce tipuri de femei vorbimwinking )

| mgtow a răspuns (pentru CrissNico):

Daca nu pleaca de la el inseamna ca sta pentru banii lui altfel ar pleca cu copii sau singura dar cum stau amandoi banii se distribuie uniform si nu o duce asa rau, sant proaste alea care isi tin barbatul betiv si mor de foame cu copii langa el.

| CrissNico explică (pentru mgtow):

Da ai dreptate, dar tu ca barbat ( presupunand ca esti dupa nume) ti-ai lovi sotia intr-o criza de nervi chiar daca stii ca ai regreta enorm dupa aceea?

| mgtow a răspuns (pentru CrissNico):

Daca ar fi comis o paguba mare o dau afara din casa sa se duca la masa dar in rest nici scandal nas face

| CrissNico explică (pentru mgtow):

E mai ok decat sa o bai happy mersi de raspunsuri

| neutrino a răspuns:

Nu exista decat o singura explicatie: prostia ambelor parti.

| danay72 a răspuns:

Cand intr-o familie e violenta verbala sau fizica, acolo nu e iubire si respect.Pentru sfaturi practice pentru familii pe situl jw.org sectiunea cupluri sunt articole interesante.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Am citit cateva informatii ce mi sau parut interesante despre aceasta problema. Le gasesti aici: http://wol.jw.org/....../102013126

Cele bune!

| mont a răspuns:

Parerea mea e simpla: nu ar trebui sa existe astfel de specimene. Nu te mai intelegi, probleme? Despartire, dar fara batai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca s-au schimbat toate.Barbatul nu se mai comporta ca un barbat, iar femeia nu se mai comporta ca o femeie.
Nu se foloseste capul.MASS-MEDIA schimba mentalitatea oamenilor, pune valoare pe ceea ce nu trebuie.Peste tot vezi reclame,filme,stiri,emisiuni care nu au ca scopul de a educa ci de a promova sexul,violenta, barfa, invidia, razbunarea, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu criss.intr-o familie adevarata,cu bune si rele,barbatul e tare in pumn,iar femeia e tare in clanta.dar,barbatul fiind puterea in mod normal el apara ocroteste si iubeste,copii si sotia, iar femeia fiind mangaierea, alina cu vorba si soapta, durerile copiilor, oboseala si truda sotului.cateodata,la cearta uita amandoi de rolul celor din dotare si incalca regulile.intelegi? mai sant si alte motive dar spuneam de o familie normala.mai sant si cele anormale, unde ea e curva si el betiv. unde el e curvar si ea la fel. unde nu mai e dragoste. unde e multa prostie.

| Happyjump a răspuns:

De prosti, de-aia, sa știi ca nu toti barbatii sunt la fel.

| CrissNico explică (pentru Happyjump):

Nu am spus ca sunt la fel tongue stiu si eu astahappy
Doar am cerut parerihappy

Răspuns utilizator avertizat
| clickclicksnap a răspuns:

Datorita faptulu ca neuronii respectivului barbat sunt dintr.un material organic rezultati dintr.o costipstie acuta... acestia neajutandu.l sa rationalizeze o anume situatie, forta fizica intervine ca si impuls animalic...

O femeie sta langa un asa exponat datorita faptului ca nici ea nu.imai prejos.

| vladutzaM a răspuns:

Cred ca desi ei se iubesc apar probleme in care barbatul se enerveaza si nu este capabil sa le rezolve decit cu palma sau pumnul, pe cit femeia este constienta ca totul se va sfirsi si va trece si peste ca asta si ca mine va fi bine.

| CrissNico explică (pentru vladutzaM):

Degeaba maine este bine, ca peste 2 saptamani nu iti garanteaza nimeni ca el nu te mai loveste.
Mersi mult ca ti-as sps opinia conteza multhappy

| vladutzaM a răspuns (pentru CrissNico):

Da ai dreptate, totul se repeta, dar asa este femeia, iubeste si indura totul. Asa cred euhappy