| LILAA a întrebat:

Hei...
Voi cum va simtiti atunci cand parintii divorteaza din cauza violentei datorita ori mamei ori tatalui?
Eu nu prea bine. si nu stiu cum sa fac sa trec peste asta.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa treci peste cu timpul. Totul, absoltul totul tine de obisnuinta.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare tare rau pentru tine si parintii tai, dar este spre binele lor daca au divortat, ca-n felul asta au incetat certurile si viata lor poate fii mult mai buna.
Iar tu, poti in final sa ai linistea mult dorita, sa nu mai stai cu ceama ca iar se cearta parintii, ca mama ta este iarasi batuta, gata s-au terminat problemele, acum vei avea o viata linistita alaturi de mama ta!

| Freya1 a răspuns:

Orce despartire este dureroasa dar tot raul este spre bine.
Daca vrei sa treci peste trebuie sa te gandesti ca tu vrei ca parintii tai sa fie fericiti nu chinuiti iar violenta fizica nu este doar un chin psihic sau sufletesc ci si fizic pe care nu poti sa il indur la nesfarsit.A tai te iubesc pe tine si fie impreuna fie separati o sa te ajute si sprijine cum trebuie sa faci si tu la randul tau cu fiecare in parte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare foarte rău pentru tine.Această stare emotională o să treacă în o luna-două.Tu încearcă să înţelegi că aşa e mai bine.Acum începi o viaţa nouă, mai bună. Succeswinking