| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Heii`=]. Aceeasi problema ca in vechile mele intrebarii`laughing.
Cum pot sa incep sa vorbesc cu fostul prieten pe mess?!
Stiu ca ar trebui sa-l uit dar nu potlaughing.
Deci, cum pot sa incep sa vorbesc cu el si despre ce sa vorbesc?straight face
Mersii` anticipat.love struck
Anna=]

Răspuns Câştigător
| Crocaa a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu aceeasi "dilema".Am tot incercat sa intru in vorba cu el pe mess,dar cu toate ca vorbea cu mine,nu incepea niciodata el o discutie. Daca cumva va intalniti fata in fata, vorbeste cu el, pentru ca una este sa vorbesti pe mess si alta e sa vorbiti fata in fata.Doar asa o sa-ti dai seama daca si el mai vrea sa vorbiti.Prin urmare,daca vezi ca si el mai vrea sa vorbeasca cu tine, incearca sa discuti cu el despre lucruri care va plac amandurora, iar daca te evita sau te trimite la plimbare...cred ca ar fi cazul sa-l lasi in pace happy. Totul depinde de voi, mai ales de tine.La urma urmei avem si noi, fetele, orgoliul nostru.Asta nu inseamna ca daca te evita o sa incepi sa-i faci in ciuda sau sa te comporti urat cu el, ci doar sa-l faci constient ca baieti mai sunt :*. Spor!

3 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Gandeste-te la un subiect comun... daca nu gasesti pur si simplu de bagi in seama cu el,il intrebi si tu cum ii mai merge cu dragostea,dar acum depinde de ce vrei tu:adica vrei sa fiti doar prieteni, sau ceva mai mult, si nu ti-am citit celelalte intrebari deci nu stiu daca tu i-ai dat papucii sau elwinking

| buterfly a răspuns:

Eu zic totusi sa te abtii!winking...nu merita sa te inchini in fata lui si plus de asta sti cum sunt unii baieti, vestitele lor replici:"uite si la asta ca e moarta dupa mine", "fac ce vreau cu ea", etc etc...

E greu dar incetul cu incetul o sa treci peste! Si eu am fost in situatia ta!straight faceDar cu timpul am reusit sa trec peste si uite ca roata s-a intors acum el e dupa mine si incearca sa faca tot posibilul sa se impace cu mine!happy
Succes!:*

| NN_9003 a răspuns:

Nu e prea normal - ca fata - sa incerci sa te bagi in seama cu un baiat. Si daca el n`o face, e clar ca nu crede ca are vreo treaba cu tine. Eu zic sa-l lasi in pace, o sa-ti treaca - cu timpul happy