| zuzuma a întrebat:

Heii, ajutati-ma stau cu un baiat de 3 luni si a zis ca e indragostit de mine? oare e adevara ma iubeste? de unde pot sa stiu ca e asa. cum ar trebui sa se comporte daca e indragostit?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica stai cu el? Locuiti impreuna? Crezi ca il durea gura sa spuna ca este indragostit de tine? Nu stiu cati ani are dar multi din tinerii de zi nu stiu ce este aia dragoste.Ei cred ca se mananca pe paine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Între a fi îndrăgostit şi a iubi este o mică diferenţă.
Cred că aici vei găsi unele sfaturi ce te vor ajuta:
http://www.jw.org/......-potrivit/
Cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii de 3 luni nici macar nu pot sa mearga, in niciun caz nu se indragostesc.

Si noi de unde sa stim deca e adevarat sau nu? Oamenii mai si mint.

| Kamiichu a răspuns:

Fetele de obicei au un simt mai dezvoltat, isi dau seama cand cineva e sau nu indragostit de ea, simt asta, din priviri, mici gesturi cu care baietii "se dau de gol", gesturile sunt cele mai importante ca sa-ti dai seama, daca te cauta el...cred ca astea ar fi primele "semnale" ca sa stii happy O zi frumoasa!

| Ritsuko a răspuns:

Tu ar trebui sa stii daca e indragostit de tine sau nu, adica cum nu-ti poti da seama? Gesturile dezvaluie totul. Daca e absent si rece iti vei da seama ca nu prea te place.

| bbu2eugen a răspuns:

Daca e indragostit trebuie sa fie topit dupa tine din toate privintele sa te sune mereu sa ti vorbeasca mereu ca ii e dor de vocea ta de tine.

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Hei!
Pai probabil te iubeste. In 3 luni e ok,pot sa zic. Pai daca iti acorda timpul sau,daca se comporta frumos,daca ti se adreseaza cu ''iubita mea'' etc,daca iti face cadouri dragute,daca te include in planurile lui de viitor, daca face tot posibilul sa va vedeti cat mai des, daca te saruta si te tine in brate, daca iti face complimente si daca tu vezi sinceritate in ochii lui atunci da, este indragostit de tine!
O seara fain! ♥

| Anastasia_Iaz_1998 a răspuns:

Buna,daca acel baiat chiar este indragostit de tine vei observa o schimbare in comportamentul lui.De exemplu va zambi mereu cand te va vedea,va rade la orice gluma a ta, va incerca sa te protejeze, iti va spune lucruri personale, va fi alaturi de tine, va face tot ce il vei ruga sa faca...Asta e doar un inceput, daca vei continua relatia cu el iti vei da seama cu adevarat cum este. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu.

| AndreiB2 a răspuns:

Iti dai seama prin comportamentul lui fata de tine si cum vorbeste cu tine... E foarte simplu.