| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. Mai intai de toate, asigur fundita celui mai bun sfat.
Este un baiat care ma place, iar pentru ca prima oara i-am spus nu, a incercat de N ori sa ma faca geloasa. Acum, este cu o buna prietena de-a mea, din acelasi motiv. Ce sa fac? =|

Răspuns Câştigător
| SimoDR a răspuns:

Hmm, de unde stii ca te place? Si de unde stii ca vrea sa te faca geloasa? Daca ti-a spus el, e aiurea, daca ti-au spus altii/altele nu exista motiv sa crezi ca asa ar fi. Sa zicem ca da, te place si vrea sa te faca geloasa ( desi, repet, e aiurea). Pai daca buna ta prietena il accepta, e posibil sa tina la el si tu, ca o buna prietena ar trebui sa faci ceva ca ea sa afle ca e folosita. Metoda directa e cea mai corecta, dar risti sa ii pierzi pe amandoi, deci gandeste-te la altceva. Sau, poate ca stie si ea ce se intampla si atunci nu iti este chiar o buna prietena daca nu iti spune si a acceptat sa se joace. Asadar, sunt doua posibilitati, iar sfatul meu e urmatorul:
1. Te duci la el, il iei cu tupeu de guler si ai o discutie transanta, vezi ce vrea, ii spui ca nu iti place deloc cum procedeaza si ca trebuie sa te cucereasca altfel, sau
2. Il prinzi singur si ii spui vreo doua vorbe, asa din inima. In sensul ca dupa ce va auzi ce ai de spus ar fi preferat sa fie pocnit. Si il lasi definitiv si irevocabil.
Insa, in ambele variante, indiferent pe care o urmezi, ai grija sa nu uzezi de un vocabular vulgar, injurios sau deplasat. Vorba dulce mult aduce. Si doare mai rau decat un burghiu in masele. laughing

| Leaflets a răspuns (pentru SimoDR):

Interesant. Stiu sigur ca ma place, btw. =]

| negru30 a răspuns (pentru SimoDR):

Bingo - asa da raspuns - ha ha ha

10 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Daca iti place de el sa fiti impreuna vad ca te face un pic geloasasmugsmug
daca nu-ti place nu-l mai baga in seama :*:* succeslove struck

| Dvxy97rulov a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii areti mai subtil dar sa se prinda ca totusi iti place si tie de el. (Adica iti place, nu?!) Poate ca asa va incepe si el sa fie mai dechis cu tine. happy

| BuBuLiNNa00 a răspuns:

Sa fii indiferenta si sa ii arati ca noi fetele nu ne dam asa usor batute si sa-i rasplatesti cu aceeasi modeda! sper ca am fost de folos,,, succes,,, tin pumni pupicii::*:*:**:

| Leaflets a răspuns (pentru BuBuLiNNa00):

Imi place cum gandesti. Asa am facut pana acum si pare ca ii enerveaza pe amandoi (avand in vedere faptul ca aceasta "prietena"vrea si ea sa il ajute cu planul lui.

| BuBuLiNNa00 a răspuns (pentru Leaflets):

Pai poate ea chiar il place pe el

| Leaflets a răspuns (pentru BuBuLiNNa00):

Da. Si totusi el o foloseste. Xcum nu obisnuiesc sa o supar. Plus ca o sa fiu indiferenta si o sa-i las in pace =P

| BuBuLiNNa00 a răspuns (pentru Leaflets):

Si pana la urma nu poti sa d-ai funda?

| dany100 a răspuns:

Nasol,pai nu stiu de cat timp e cu prietena ta,,dac e de mult timp inseamna ca tine la ea,daca e de putin timp inseamna ca vrea sa te faca geloasa doar.tu incearca sa afli mai multe de la prietena ta,stai mai mult timp cu ea,si incearca sa fii cu ea atunci cand se intalneste cu baiatul,in momentul ala tu sai faci ochii dulci baiatului,mai supi cate o gluma,mai tragi un zambet, si asa incet o sal recuceresti inapoi
iarasi daca poti sa reusesti sal manipulezi dupa bunul plac, e si mai bine, adica sa aii ceri ajutorul la ceva sau ceva de genul.mult succes