| Raluutsa a întrebat:

Am o relatie de aproximativ 8 luni [ tipul ma iubeste enorm] si eu il iubesc dar totusi incep sa ma satur de aceleasi replici zi de zi,certuri banale etc... cum as putea sa ma despart de el fara sa il ranesc? P.S el nu banuieste nimic! Raspunsuri, sfaturi cat mai multe va rog kiss

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Dacă el te iubeşte enorm, ce mai vrei altceva? Unde este iubire nu rămâne loc de desparţire.
Însă, consider că nu-l iubeşti şi pur şi simplu vrei să o termini cu el. Mai bine îi spui asta acum, fără să te mai prefaci în faţa lui.
Pune punct acum, altfel o să-l raneşti pe el dacă într-adevăr ţine la tine.

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Spune-i ca nu ve-ti ajunge la un numitor comun, ca sunteti diferiti ca caracter si ar fi mai bine sa pune-ti capat.

| vali1985 a răspuns:

Incearca sa-i spui ca relatia voastra nu mai merge si sa-i spui ce te deranjeaza la el.
Bafta!

| Casica a răspuns:

Poti sa ii spui asa : " Uite..eu cred ca nu mai merge, ai vazut si tu ca ne certam zilnic. Spun sa o lasam un timp moale, deoarece dupa toate aceste banale conflicte, nu stiu sigur daca te mai iubesc. Imi pare rau. Tu esti un baiat deosebit, asa ca meriti o fata care sa te iubeasca cu adevarat. ". Nu cred ca se va supara. Funda?

| Raluutsa explică (pentru Casica):

Multumesc mult :*

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Dacă zici că te iubește enorm îți va fi foarte greu să mai găsești pe cineva care te iubește la fel.

| xLove a răspuns:

Daca spui ca si tu il iubesti, de ce vrei sa te desparti de el? Inainte de a te implica intr-o relatie e bine sa cunosti cat de cat persoana respectiva. Daca spui ca te iubeste enorm, o sa sufere, indiferent cum te-ai desparti de el. Ai putea sa-i spui sa se schimbe putin, poate relatia voastra va putea continua. Si daca chiar vrei sa te desparti de el, spune-i in fata. Daca te iubeste, va suferi, insa stii vorba aceea ''Dragostea trece prin stomac''hee hee

Bafta!

| hurricaneX a răspuns:

Poti sa consideri ca acele certuri banale pot fi sarea si piperul intr-o relatie, gandeste-te cand va impacati cu un sarut dulce sau mai stiu eu. smug
Asta nu trebuie sa vorbesti cu noi, poarta o discutie cu el si evident in particular.

| Mully a răspuns:

Spune-i ca tu simti nevoia de a lua o pauza.Succes!