| caramba12 a întrebat:

Hello! am 21 și am un prieten-amic de 18 ani, noi ne știm de mult, dar simt ca în ultimul timp lucrurile s-au schimbat între noi e o atracție care o simt fața de el și des petrecem timpul împreună, îmi place la nebunie să discut cu el despre orice.Azi el a facut primul pasu și mi-a propus să încercăm și să vedem unde ajungem.Ar fi ok o astfel de relație cu o diferență de 4 ani(mereu mă urmărește ideea ca sunt prea bătrână pentru el)? Prietenele îmi spun ca mai mult de o aventură = friends with benefits nu ar merge lucrurile mai departe.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Nu esti prea batrana. Eu sunt un om in varsta si cu multa experienta de viata. Daca nu mi-ar fi rusine ti-as spune o vorba din popor care are mult adevar care zice ca (cu alte cuvinte) ca gaina batrana face ciorba buna... Ideea este ca nu esti batrana ci apropiata de varsta lui si deci vedeti lumea la fel. Mai mult, barbatii inceteaza actul sexual la varste (uneori) destul de "fragede". Femeile pot face sex si daca au intrat in menopauza. eu, daca as putea, as schimba conceptia ca femeia trebuie sa fie mai tanara. Complet gresita!

6 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Poate să urmeze o relație de lunga durata.

| Lorena1787 a răspuns:

Nu conteaza varsta, daca tu consideri ca este destul de matur si ca poti avea o relatie cu el atunci trebuie sa incerci, mult succes!

| Adry05 a răspuns:

E posibil sa fie copilaros la varsta lui dar in acelasi timp sa tina suficient la tine cat sa incerce o maturizare. Parerea mea e ca daca iti doresti sa incerci, pana la urma nu te mariti, daca nu esti multumita poti iesi oricand din relatie.

| mgtow a răspuns:

Relatia va dura un timp oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenele tale sunt inteligente de dau in gropi. De aia exista relatii cand ea este cu cel putin 10 ani mai mare? Te rog. Prea batrana pentru el? Haha, buna asta. MAi bine asa decat una de 15 ani ( pentru el ) care nu stie cum se cheama fara buletinul in mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti prea batrana pentru el. Daca te simti bine in preajma lui, diferenta de 4 ani nu ar trebui sa conteze.