| Crissmary a întrebat:

Hello.
Am nevoie de un sfat.E un baiat de 29 de ani vecin cu mine,sta la cateva blocuri distanta si ma stie de cand eram mai mica, cand ii tot placea sa faca misto de mine.
Bun, ideea ar fi ca mie imi place de el (eu am 21 ),iar el stie ca imi place de el si de cand a aflat asta (printr-un prieten comun) ma ignora complet. Am inteles de la aceelasi prieten ca el ar fi spus ca e prea mare diferenta si ca este extrem de putin probabil sa existe compatibilitate intre noi si ca sunt prea mica pentru el. Este chiar asa mare diferenta de varsta? Oare mai tarziu,peste cativa ani,i se ca parea la fel diferenta sau se gandeste ca sunt eu prea mica acum? Cu mine nu mai vorbeste de cand a aflat ca il plac, ma ignora si baga ca motiv ca este foarte ocupat, dar servici avea si inaint sa afle ca il plac si atunci se comporta altfel.
Sa fie o problema oare si faptul ca majoritate prietenilor lui s-au dat la mine? Eu nu le-am raspuns la avansuri pentru ca nu sunt genul de fata usoara si oricum oricati s-ar da la mine eu nu am ochi decat pentru el si ma tot intreb daca sa incerc sa il uit sau doar sa am rabdare. Ms

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E inteligent doar te vede ca o mucoasa. nu ai experienta vietii ca sa fi cu el pe plan amoros

| Adry05 a răspuns:

Nu, e strict diferenta de varsta si-l inteleg complet. E extrem de mult la varsta asta cand interele difera foarte mult.

| Freya1 a răspuns:

Poate pentru el diferenta este prea mare si doar el stie motivele principale.
Te stia de cand erai mica si poate te vedea ca si pe o copila sau sora iar faptul ca tu ai inceput sa dezvolti altfel de sentimente pentru el il sperie ca te va face sa suferi.El poate la ani astea are gand de insuratoare familie copii si poate tu nu si atunci cat ati vrea nu sunteti compatibili si adevarul e ca la el ii cam trece timpul dar tu mai ai.
Respectai decizia si bucurate ca nu este genul de om care sa isi bata joc de tine ca putea asta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa cunosti si alti baieti. Nu vrea o relatie cu o fata mai mica si pare un tip corect care tine la principiile lui si nu profita de sentimentele tale. Iti vei gasi pe cineva si il vei uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala da barbat. Nu ratat care sta cu o copila ca vrea prospatura pe langa el. Lui ii trebuie o femeie cu capul pe umeri, nu una care nici nu stie inca ce vrea de la viata. "Oare mai tarziu, peste cativa ani, i se ca parea la fel diferenta sau se gandeste ca sunt eu prea mica acum?" Da, se poate. Una e sa fie 30 38 si alta e diferenta de acum. Tu inca poate stai cu parintii, poate nu ai muncit o zi in viata ta, cum am zis mai sus, fara planuri de viitor. El e deja la varsta cand cauta femeie sa intemeieze o familie. Cel putin unii fac asta. Cei opusi lui inca f"" in stanga si dreapta si mor ca fraierii singuri la batranete laughing. Sau mai rau, se casatoresc ca disperatii dupa 2 luni de relatie, tot de frica sa nu moara singuri., Nu stiu care alegere e mai trista sa fiu sincer.

| AdrianVoicu a răspuns:

Da,diferenta e prea mare tu esti inca un copil, el e barbat in toata firea