| xDeyaDeeAx a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o problema. Multi baieti ma tot fac buboasa ( pentru ca am cosuri pe fata dar nu sunt plina), urata, zic ca nu s-ar uitat nimeni la mine etc. Eu nu prea stiu cum sa le intorc replica. Izi ziceti si mie cum sa le intorc replica sau ce sa le spun? Va rog cat mai repede posibil! dau fundita! Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| sexy0dream a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca tine de la 10-11 ani pana pe la 13 ani dupa au inceput sa imi treaca.Acum am 15 si nu mai am deloc doar semne de la cum a fost si arat bine.Stiu ca degeaba iti spun acum sa nu iti pese de ce zic altii pentru ca si mie mi se zicea si nu puteam...dar vei vede ca(,)cu timpul vor trece si imi vei da dreptate.Tu nu trebuie decat sa te speli regulat cu apa rece pe fata ca sa indepartezi excesul de sebum care favorizeaza apritia cosurile(te speli cam la 2-3 ore) si te stergi cu un prosop curat pe care il vei folosi doar tu, si il schimbi minim in fiecare zi.Succes!:*

11 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Spune-le sa se ia de cineva pe masura lor! Nu de o fata!

| DenisaMetal a răspuns:

Pai incerca sa ii tratezi cu foarte mare infiderenta.

| Liviu_2019 a răspuns:

Incearca sa tratezi problema du-te la dermatolog si o sa ai rezultate bune si asa nu o sa mai aiba motive sa iti zica nu stiu cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e să ai încredere în tine şi să nu pui la suflet vorbele rele.

Orice om e frumos în felul său.
Când ţi se mai aduc jigniri, zâmbeşte-le frumos drept răspuns.Indiferenţa urmată de un zâmbet, sunt cele mai bune replici!

Pe curând, frumoaso!

| Ekcstsy a răspuns:

Zile ca bubitele tale in timp vor trece spre deosebire de prostia lor happy

| Almássy a răspuns:

Nu mai sta... spune-le asa : seman cu cine ma lauda laughing eu asta le-as spune, cel mai bine e asa love struck si cand iti spun ca nu se uita la tine sa le spui ca ar trebui sa faca un control la ochi laughing nah love struck nu-i baga in seama...

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru Almássy):

Esti cea mai frumoasa fiinta, deci acum trebuie sa-mi spui ' seman cu cine ma lauda ', si eu iti spun, mersi de compliment smug laughing))

| jhonsmyth a răspuns:

Lasa mai, ca altele sunt pline de cosuri dar si le ascund cu fond de ten sau cum sor kema, decat asa e mai bine naturalahappy

| gfghn a răspuns:

Toataa lumeaa are imperfectuiuni! Este greu atunci cand persoanele din jurul tau te 'batjocoresc' crezi ca merita sa le spui vreo replica? Mai rau faci! Daca accea persoana crezi ca este una inteligenta si capul pe umerii atunci poti sa te superi! Lasa cosurile vor disparea si baieti "prostuti" vor putea gasi alt subiect de care sa asi bata joc de tine sau de alte persoane. Funda?

| andrushk50 a răspuns:

Cine-o cauta cu lumanarea, o ia pe cocoasa.

| deeatha a răspuns:

Pai ai putea sa le spui asa: " De parca tu nu ai avut cosuri " si in plus e pubertatea toata lumea are cosuri.